Адвокат заявляє, що Поляков зі скаргою на браслет дійде до ЄСПЛ - 17.08.2017 14:53 — Новини Укрінформ
Адвокат заявляє, що Поляков зі скаргою на браслет дійде до ЄСПЛ

Адвокат заявляє, що Поляков зі скаргою на браслет дійде до ЄСПЛ

1410
Ukrinform
Захист народного депутата Максима Полякова планує звернутись у серпні-вересні до Європейського суду з прав людини із скаргою на порушення прав депутата при обранні йому запобіжного заходу.

Про це Укрінформу повідомив адвокат депутата Ярослав Білявський.

“Тепер у нас є повністю сформована справа для подачі у Європейський суд. Я думаю, це (подача скарги у ЄСПЛ) може відбутись вже в кінці серпня - на початку вересня”, - заявив він. 

Білявський також зазначив, що відмова Апеляційного суду Києва відкривати апеляційне провадження на ухвалу Солом'янського райсуду про обрання Полякову запобіжного заходу в частині зобов'язання носити електронний браслет і здати паспорти вичерпує можливість захистити права депутата в рамках національного судочинства. “Нам необхідна була ця відмова, щоб сформувати справу для подачі у Європейський суд. Нам необхідно було довести, що ми вичерпали всі засоби національного судочинства в Україні”, - пояснив адвокат.

Читайте також: Суд відмовився розглядати скаргу Полякова на браслет

Як повідомлялось, в четвер Апеляційний суд відмовив Полякову у відкритті провадження за скаргою на обраний йому запобіжний захід в частині зобов'язання носити електронний браслет і здати паспорти.

Поляков є фігурантом справи щодо незаконного видобутку бурштину. 11 липня Верховна Рада позбавила його недоторканності, але не дозволила його затримання і арешт. 13 липня Полякову вручили підозру.

21 липня Солом'янський районний суд Києва визначив запобіжний захід Полякову у вигляді застави у розмірі 304 тис. грн з обов'язком носіння електронного браслета. Суд також зобов'язав депутата здати всі паспорти. Народний депутат заставу вніс, однак виконувати рішення суду в частині носіння електронного браслета публічно відмовився.

26 липня Поляков заявив, що його адвокат подав скаргу до Апеляційного суду Києва з проханням скасувати ухвалу Солом'янського районного суду Києва від 21 липня в частині покладення на Полякова процесуальних обов'язків носити електронний браслет та здати на зберігання всі паспорти громадянина України для виїзду за кордон.

У свою чергу САП направила в суд подання щодо стягнення застави Полякова в дохід держави у зв'язку з невиконанням ним ухвали суду від 21 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>