МОЗ пропонує відкласти до січня обов’язкові закупівлі ліків з Нацпереліку

МОЗ пропонує відкласти до січня обов’язкові закупівлі ліків з Нацпереліку

Укрінформ
МОЗ пропонує Кабміну перенести обов'язкову вимогу щодо здійснення закладами охорони здоров'я закупівлі та відпуску на пільгових умовах або безоплатно лікарських засобів, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, на 1 січня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Міністерство охорони здоров'я України на найближчому засіданні уряду винесе на розгляд членів Кабміну проект змін до урядових постанов, який розроблено, щоб відтермінувати введення в дію вимоги щодо здійснення закладами і установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні та включених до Національного переліку основних лікарських засобів - до кінця року", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Ліки почали купувати за кошти держбюджету 2017 року - Супрун

Зазначається, що ухвалення постанови дозволить закладам охорони здоров'я продовжувати закуповувати до 1 січня 2018 р. лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів України, зокрема і ті, що не входять до Національного переліку. Відповідно, і вимогу щодо першочергового обов'язкового задоволення повної (100%) потреби в лікарських засобах, включених до Нацпереліку, пропонується ввести в дію з 1 січня 2018 р.

У міністерстві вважають, що до цього часу фахівці зможуть ретельніше вивчити та врахувати думку громадськості. Крім того, МОЗ планує провести у вересні тренінги для фахівців структурних підрозділів з розрахунків потреби у лікарських засобах за затвердженою методикою. Зокрема, такі розрахунки дозволять прогнозувати реальні суми, які необхідно виділити з бюджету для закупівель ліків з Національного переліку.

Як повідомлялося, на сьогодні передбачено, що медзаклади будуть зобов'язані закуповувати ліки з Нацпереліку з вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-