СБУ розповіла про псевдопротести нацменшин під "проводом" Кремля

СБУ розповіла про псевдопротести нацменшин під "проводом" Кремля

790
Ukrinform
Співробітники СБУ за останній час задокументували декілька фактів організації російськими кураторами псевдопротестних акції, спрямованих на штучне розпалювання міжетнічних конфліктів у різних регіонах нашої країні.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Основна мета РФ дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувати українську владу перед світовою спільнотою через начебто утиски національних меншин. Всі фейкові акції організовуються за схожим сценарієм, координуються спеціально призначеними кураторами, які перебувають на території Росії. Під час проведення цих псевдопротестів співробітники спецслужби не зафіксували жодного факту участі в них справжніх представників національних меншин», - йдеться у повідомленні. 

У Запорізькій та Одеській областях правоохоронці викрили спробу організувати наприкінці червня акцію протесту, нібито, етнічних болгар, замовлену активним одним з координаторів антиукраїнських заходів Сергієм Хижняком. Він є одним із колишніх керівників громадської організації «Молоді регіони» та переховується на території РФ. Найняті для участі у провокації три десятки громадян  мали створити картинку для російських ЗМІ, перекриваючи автомагістраль із болгарськими прапорами й плакатами пропагандистського змісту.

У СБУ наголосили, що інформаційне забезпечення фейкових акцій покладається замовниками на окремі, заздалегідь створені групи, діяльність однієї з яких співробітники спецслужби припинили  в Одесі. Наразі учасники цієї ретельно законспірованої групи наразі дають викривальні покази стосовно координації антиукраїнської діяльності з території РФ. Вже встановлено, що зловмисники фінансувалися російськими спецслужбами через громадянина України Антона Давидченка, лідера ГО «Народна дружина» та «Молодежное единство» та координатора руху «Народная альтернатива». Чоловік переховується у Москві та на тимчасово окупованій території Донбасу.

Правоохоронці задокументували, що зловмисники наповнювали та корегували контент декількох підконтрольних Давидченку Інтернет-ресурсів, які відкрито пропагують антиукраїнську ідеологію. Виявлена співробітниками СБУ переписка учасників групи з Давидченком свідчить, що російські спецслужби застосовують чіткий алгоритм розкрутки підконтрольних Інтернет-сайтів в українському медіа-просторі. Згідно з інструкціями, на початковому етапі вони нібито притримуються проукраїнської позиції, але поступово переходять до пропаганди сепаратистів та «Руського мира».

Читайте також: На Харківщині СБУ затримала сепаратиста-агітатора

Наприкінці червня СБУ провела обшуки в організаторів провокаційної акції, учасники якої встановили «прикордонні знаки» навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів з написами угорською мовою. Лідери вітчизняних угорських громадсько-політичних об'єднань офіційно спростували участь співвітчизників у проплаченому заході.

Співробітники СБУ встановили, що безпосереднім замовником акції є Артем Бузила, громадянин України, який переховується на території Російської Федерації та активно використовується російськими спецслужбами для проведення підривної діяльності проти України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>