Фігурант "справи 2 травня" Фучеджи отримав громадянство Росії

Фігурант "справи 2 травня" Фучеджи отримав громадянство Росії

1286
Ukrinform
Колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджи, який є фігурантом "справи 2 травня", отримав громадянство Російської Федерації.

Як повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк "Громадському", про це йдеться у відповіді генеральної прокуратури РФ на запит Генпрокуратури.

Так, на прохання про допомогу в екстрадиції та затриманні Фучеджи генеральна прокуратура РФ відповіла, що не може цього зробити, оскільки підозрюваний є громадянином Росії.

"Постає питання, чому особа, на яку були покладені функції охорони громадського порядку під час масових заходів бездіяла. І бездіяла, коли супроводжувала агресивно налаштованих громадян, котрі підтримували Росію, і фактично своєю бездіяльністю спровокувала бійку між проросійськи та проукраїнськи налаштованими активістами, що призвело до стрілянини. І ще питання, чому ця особа отримала пізніше громадянство РФ - це ми і намагаємось з'ясувати", – сказали слідчі прокуратури, котрі розслідують саме дії правоохоронців під час подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Як повідомлялося, колишній заступник начальника Головного управління МВС України в Одеській області, начальник міліції громадської безпеки був відсторонений від роботи через підозру у бездіяльності під час сутичок 2 травня 2014 року в Одесі. В травні 2014 року він був оголошений в розшук. Повідомлялось, що Фучеджи може перебувати в Придністров'ї.

Читайте також: Справа 2 травня: у Чорноморську затримали підозрюваного в масових заворушеннях

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. У центрі міста загинули кілька людей.

Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, до табору проросійських мітингувальників. Згодом у Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Постраждали понад 200 людей, 48 – загинули.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>