Гройсман наполягає: Рада має ухвалити пенсійну реформу у вересні

Гройсман наполягає: Рада має ухвалити пенсійну реформу у вересні

2578
Ukrinform
У вересні поточного року Верховна Рада має ухвалити пенсійну реформу задля збільшення пенсій українським пенсіонерам з 1 жовтня 2017 року.

Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час інтерв'ю на "5 каналі", повідомляє кореспондент Укрінформу.  

"Критично важливо, щоб у вересні Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу. Це означатиме, що з 1 жовтня для 9 млн українських пенсіонерів буде зростання пенсій", - сказав Гройсман. 

Він також уточнив, що 4,5 млн громадян нічого не сплачують у Пенсійний фонд, але приходять за пенсією. Голова уряду наголосив, що усі, хто виходить на пенсію, мають платити до Пенсійного фонду.

Читайте також: "Доступні ліки" нам по кишені, будемо розширювати перелік - глава уряду

Гройсман зауважив, що громадяни України, які не мають змоги накопичувати пенсії у Пенсійному фонді через вади здоров'я зможуть розраховувати на пенсії по інвалідності і соціальну допомогу, яка буде надаватися державою.   

"Хто не може працювати, сплачувати у Пенсійний фонд через захворювання - є пенсії по інвалідності і є соцдопомога, яка буде надаватися державою", - зауважив Гройсман

Прем'єр пообіцяв, що кожного року, починаючи з 2019 року, пенсії будуть автоматично осучаснені. 

За його словами, уряд вже розробив дорожню карту, яка дозволить одразу після прийняття реформи солідарної системи перейти до формування накопичувальної системи. 

Як повідомляв Укрінформ, що президент України Петро Порошенко очікує, що вже у вересні Верховна Рада прийме пенсійну реформу в другому читанні. 

Відзначимо, що 13 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". Документ підтримали 282 народних депутати. Документом пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Разом з тим застрахована особа має право самостійно визначити свій пенсійний вік. Планується передбачити, що в 60 років виходять на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 мали 25 років страхового стажу, а діапазон вимоги щодо страхового стажу щорічно буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>