НСТУ закликає Раду надати Суспільному мовнику повне фінансування

НСТУ закликає Раду надати Суспільному мовнику повне фінансування

892
Укрінформ
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовника у Держбюджеті-2017.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему "Недофінансування Суспільного мовника - загроза для його незалежності та ефективності" заявила голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва.

"Наглядова рада, менеджмент НСТУ, наші постійні міжнародні партнери і донори були занепокоєні тим, що ми побачили у бюджетних проектах, і хочемо привернути до цього увагу тих, від кого це залежить. Вже коли ми готували цю прес-конференцію, ми отримали позитивний сигнал від Прем'єр-міністра, який сказав, що зробить усе, аби Суспільне мовлення отримало все до копійки. Це дуже тішить. Сподіваюсь, що і народні депутати теж стануть на таку позицію і приймуть усі необхідні рішення", - сказала Лебедєва.

Читайте також: Аласанія: Починаємо боротися за повернення заарештованої у Швейцарії застави

Вона зазначила, що для створення Суспільного мовлення вже зроблено дуже багато, але наразі розпочався етап, на якому мають бути закладені всі основні принципові передумови його існування.

"Якщо на першому році не було зрозуміло, як співпрацювати з регіонами, якщо не буде якісно зростати кваліфікація працівників Суспільного, то можна сказати, що реформи не буде. Тобто щось відбулось, але це невідчутно для суспільства", - зауважила голова Наглядової ради.

За її словами, спроби накласти обмеження на Суспільного мовника через бюджет завжди викликають "дуже великий осуд" з боку міжнародної спільноти. "Якщо буде  недофінансування Суспільного, я думаю, що це буде сприйнято як  сигнал того, що влада не хоче, щоб Суспільне було повністю незалежним і спроможним", - спрогнозувала Лебедєва.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг наголосив, що Суспільне мовлення важливе для України, бо переважна більшість громадян нашої держави отримують новини про політику та різні події у країні з національних телеканалів.

"В українському контексті саме Суспільне мовлення може забезпечити правдиві, неупереджені та збалансовані новини", - зазначив він.

Ернберг додав, що Рада Європи вітає заяву Прем'єр-міністра України про те, що НСТУ буде профінансована повністю, як того вимагає закон.

"Хотів би ще раз звернути увагу на рекомендацію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка закликає парламенти європейських країн гарантувати суспільним мовникам належні засоби для виконання ними своїх місій, а також довгострокове фінансування належного рівня", - наголосив голова Офісу Ради Європи в Україні.

Відповідно до Закону "Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми - на 309 мільйонів гривень менше. Крім того, відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може взагалі скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-