У Мінінформі радять, як не потрапити "на гачок" хакерів

У Мінінформі радять, як не потрапити "на гачок" хакерів

3438
Ukrinform
Користувачі персональних комп'ютерів мають бути пильними і не відкривати вкладені файли у листах від невідомих адресантів, аби не стати жертвою хакерської атаки.

На цьому наголосив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін у коментарі кореспонденту Укрінформу. 

«Людину спонукають зацікавитись вмістом вкладеного файлу. Я неодноразово бачив, як офісні співробітники просто автоматично клікають по назвах вкладених файлів, відкриваючи вкладення. Після відкриття вкладення запускається скрипт (або скрипти), які інфікують комп'ютер одержувача листа та усі девайси, до яких можуть дотягнутися у внутрішньокорпоративній мережі», - сказав Золотухін. 

За його словами, такий процес може відбуватися роками, інфікуючи тисячі комп'ютерів. Це і є один зі сценаріїв, можливо, застосованих сьогодні, зазначив він. 

Золотухін вважає, що кібератака проти України була спланованою. «Я вже давно спостерігаю за діяльністю компанії IB-Group. Слід зазначити, що її тісний зв'язок зі спецслужбами може давати підстави вважати, що така їх заява могла б бути "прикриттям" спланованої операції проти України в кіберпросторі», - зазначив заступник міністра. 

Як повідомляв Укрінформ, 27 червня хакерських атак зазнали сайт Кабміну і ряду міністерств, Пенсійний фонд, Київська міська державна адміністрація, банки "ТАС", Ощадбанк, "Південний", ОТП, Укрзалізниця, аеропорт Бориспіль, мережа "Епіцентр", "Нова пошта", ДТЕК, "Укренерго", "Київенерго", "Укрпошта", "Укртелеком", мережа заправок ТНК, ПБГ "Ковальська", ТРК "Люкс", "Київводоканал", видання "Кореспондент", а також "Запоріжжяобленерго", "Дніпроенерго", Дніпровська електроенергетична система та багато інших важливих структур. 

Масштабна хакерська атака, що розпочалася в Україні, зачепила й інші країни. Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині уражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі. У Росії атаки зазнала державна корпорація «Роснефть». 28 червня комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їх масштаби не були настільки значними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-