Національні меншини також мають знати українську - Кириленко

Національні меншини також мають знати українську - Кириленко

Укрінформ
Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко заявив, що уряд буде й надалі посилювати підтримку та увагу до української мови.

Про це Укрінформу повідомила прес-служба віце-прем’єр-міністра.

"Ми так чи інакше вийдемо на ухвалення нового закону про мову на зміну сумнозвісному нищівному закону, прийнятому за часів Януковича", - наголосив Кириленко.

За його словами, під час російської агресії питання мови – це питання, насамперед, національної безпеки.

"Там, де була повага до української мови – Україна зберігає суверенітет, там, де не було поваги і буяла путінська пропаганда – там тепер війна і тимчасова окупація", – сказав Кириленко й додав, що система освіти має стояти на сторожі підтримки та розвитку української мови.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що в липні буде ухвалюватись новий закон про освіту. Кириленко прогнозує гострі дискусії стосовно 7 статті, яка унормовує мовні питання.

"Ми повинні забезпечити таку редакцію нового закону, що передбачає обов’язкове вивчення в усіх школах української мови. Національні меншини також мають володіти державною українською мовою, і водночас мати можливість вивчати свою рідну мову. Не можна допускати маніпуляцій, котрі ставлять будь-яку мову вище української", – заявив Кириленко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-