22 червня: народний календар і астровісник

22 червня: народний календар і астровісник

1400
Укрінформ
У червні перша ягідка в роток, а друга – в козубок

Сьогодні день Вайю – досить цікаве свято в зороастризмі, пов’язане з тим, що Сонце знаходиться в 1-му градусі Рака. Вайю – це порожнеча, вакуум, котрий відокремлює й захищає нашу світобудову від будь-якого вторгнення. У священному вакуумі знаходиться величезний потенціал і сила, якою людина ще має навчитися керувати. Це свято стихійних духів проводять зазвичай на природі у танцях і веселощах. Інша іпостась Вайю – божество легкого вітру, одне з божеств любові.

Православна церква вшановує сьогодні пам’ять святителя Кирила, архієпископа Александрійського. «У Кирила від землі сила», – казали в народі, вважаючи, що відсьогодні літо в силу вступає. Дні довгі-предовгі, а ночі короткі. «Не встиг на інший бік перевернутися – вже й вставати треба», – підмітили колись старі люди. Доцвітають липи, минає сезон полуниці, втім, настає черга малини і вишні. На півдні України вже ласують варениками з вишнями. Щоправда, цьогорічні весняні холоди негативно вплинули на урожай вітчизняних кісточкових, тож із ягодами і фруктами українцям цьогоріч буде трохи сутужно – заморськими не наїсися. Примічайте: якщо мурашки лазять по землі, а мурашника поблизу немає, через добу збереться дощ. Коли ж увечері голосно цвіркочуть коники – на добру погоду. 

З іменинами вітайте Кирила, Олексія, Григорія, Марію.

Сьогодні вже 28-ий місячний день. Зорі віщують, що він має видатись спокійним і сприятливим в усьому. Активним органом є очі. Тож бережіть зір, уникаючи дивитись на яскраві джерела світла; побільше вживайте зелені. Сприятливий день для покупок, ремонту. Поспішати не варто, але й лінуватися теж не треба. Дослухайтеся до порад близьких. Не рекомендується рвати і дарувати квіти, зрубувати дерева. Хвалитися нічим цього дня не бажано: чиєсь заздрісне око може зурочити. Але це, звичайно ж, забобон…

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1910 році – +6,3, а найтеплішим у 1891 –  +33,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-