Єльченко в ООН: російські міни на Донбасі загрожують більше цивільним, ніж військовим

Єльченко в ООН: російські міни на Донбасі загрожують більше цивільним, ніж військовим

1203
Ukrinform
Від вибухонебезпечних пережитків бойових дій у зоні конфлікту на Донбасі лише за три місяці загинуло понад три десятки цивільних, кількість поранених перевищує півтори сотні людей, однак гібридна агресія Росії не дозволяє владнати цю проблему.

З такою заявою виступив у вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Міни та вибухові пристрої розкидані по всій території конфліктної зони, особливо вздовж лінії зіткнення, та становлять серйозну загрозу для цивільних осіб, включаючи дітей. У період між 16 лютого і 15 травня 2017 року 36 цивільних загинули і 157 отримали поранення на Донбасі", - заявив український дипломат. 

Це на 70% більше, ніж за такий же період минулого року, підкреслив він. Такі вибухонебезпечні пережитки війни часто залишаються незаконними збройними формуваннями в житлових районах, а також уздовж доріг. "Це створює більшу загрозу для цивільного населення, ніж для військовослужбовців", - підкреслив представник України. 

Загроза вибухів є прямим результатом іноземної збройної агресії та наступальних дій з боку "російських гібридних терористичних сил", що діють у окремих районах Донецької та Луганської областей України, наголосив український дипломат.

Він нагадав, що один із останніх таких відпадків був пов'язаний з підривом 23 квітня під Луганському автомобіля СММ ОБСЄ з летальними наслідками.

"На жаль, заява Ради Безпеки, яка засуджувала цей жахливий інцидент, була заблокована Російською Федерацією, що дуже красномовно вказує на те, хто вчинив цей злочин, і хто є їхніми покровителями", - зауважив Єльченко.

Представник України при ООН також наголосив на важливості міжнародного співробітництва в боротьбі з погрозами, що створюють вибухонебезпечні залишки війни, саморобні вибухові пристрої та міни, а також на необхідності реалізації відповідних міжнародно-правових актів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>