За антипольськими заходами в Україні стоять російські гроші - депутат Європарламенту

За антипольськими заходами в Україні стоять російські гроші - депутат Європарламенту

Ексклюзив
5613
Ukrinform
Росія спонсорує різні антипольські заходи в Україні і координує агресивну інформаційну кампанію в Інтернеті проти України та інших країн Заходу.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів депутат Європарламенту, заступник голови делегації парламентської співпраці з Україною Міхал Боні.

“Росіяни також активно впливають фізично і у кібепросторі на польсько-українські відносини. Я не маю жодних ілюзій, що за різними антипольськими заходами в Україні стоять російські гроші”, - заявив Боні.

Він зауважив, що не йдеться навіть не стільки, наприклад, про факт нещодавнього підпалу польської школи у Мостиськах на Львівщині, а про те, що потім навколо цієї події створювалося твітами чи постами у Фейсбуці, як це інтерпретувалося. Боні підкреслив: якби такого роду подія сталася 20-30 років тому, то про це згадали б коротко на десятій сторінці газети - і з цього не було якого надзвичайного розголосу.

“Натомість зараз Інтернет є інструментом, який маловагомі події підвищує до рангу надважливих із метою роздмухування різноманітних емоцій у суспільстві. І власне тому я відверто кажу, що за цим стоять росіяни, оскільки вони хочуть, аби українсько-польські відносини були поганими, щоб Україна не могла трансформуватися”,- підкреслив депутат Європарламенту.

За його словами, атакуючи чи впливаючи на людей інформацією, у Росії ставлять за мету знизити авторитет і довіру до української влади, президента, намагаються показати у максимально негативному світлі дії українців на сході України.

“Росія безперервно веде кібервійну в Україні і про це треба відверто говорити. Вона має дуже розвинуті інструменти для цього. Москва однією з перших створила фабрику тролів, які придумують різні події, а потім коментують їх”, - наголосив європейський політик.

Боні назвав Росію “найактивнішою країною, яка веде першу настільки організовану інформаційну війну у кіберпросторі”. Він нагадав, що Росія намагалася бути активною у Великій Британії перед референдумом щодо виходу з ЄС, у Франції - під час президентських виборів, у Голландії — напередодні референдуму щодо Угоди про асоціацію України з ЄС.

Повний текст інтерв’ю з депутатом Європарламенту з’явиться на сайті Укрінформу у неділю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>