До конкурсу у Верховний суд пропустили 80%

До конкурсу у Верховний суд пропустили 80% "забракованих" кандидатів - ЗМІ

Укрінформ
Вища кваліфікаційна комісія суддів пропустила на конкурсі до Верховного суду 80% суддів, відхилених Громадською радою доброчесності.

Зокрема, конкурсі бере участь голова Верховного суду Ярослав Романюк, який вітав ухвалення "законів 16 січня", а також голова ОАСК Павло Вовк, що живе в незадекларованому будинку, повідомляє DT.UA.

Експерт "Реанімаційного пакету реформ" Михайло Жернаков вказує, що у восьми випадках із десяти Вища кваліфікаційна комісія суддів не погодилася з негативними висновками Громадської ради доброчесності щодо кандидатів на посади суддів нового Верховного суду.

За його інформацією, серед кандидатів, які отримали "вето" від Громадської ради доброчесності, але допущені до наступного етапу конкурсу ВККС – судді Майдану, порушники прав людини і судді, які не можуть пояснити походження свого майна.

Громадська організація "ЧЕСНО" наводить кілька прикладів занадто лояльного ставлення членів кваліфікаційної комісії до представників нинішньої судової влади. "Голова Верховного суду Ярослав Романюк після ухвалення диктаторських законів 16 січня зібрав брифінг і публічно привітав їх ухвалення. Під час співбесіди Романюк визнав, що підтримка законів 16 січня була "помилкою". Так само "помилкою" пан Романюк назвав позбавлення ним 97-річної пенсіонерки житла і кількарічну відмову в захисті порушеного права, що детально описано в рішеннях Європейського суду з прав людини, який визнав дії українських суддів грубим свавіллям і відмовою у правосудді", – йдеться в статті.

"Продовжує участь у конкурсі також Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк. Останній зміг переконати ВККС у тому, що насправді не живе в незадекларованому будинку. Хоча зранку 26 травня саме в цій будівлі кандидата разом із колишньою дружиною виявило під час обшуків НАБУ", – зазначає Жернаков.

За його словами, остаточно доля цих та інших кандидатів буде вирішуватися на пленарних засіданнях ВККС, які почнуться з 6 червня. На ньому для подолання негативного висновку Громадської ради доброчесності комісії потрібно буде набрати дві третини, тобто 11 голосів з 16. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-