НАБУ відкрило свої провадження у відповідь на розслідування ГПУ щодо Углави

НАБУ відкрило свої провадження у відповідь на розслідування ГПУ щодо Углави

Укрінформ
Відкриття Генеральною прокуратурою кримінального провадження проти першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углави є формою тиску на бюро.

Про це заявили в НАБУ

“Відкриття Генеральною прокуратурою України кримінального провадження проти першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, кваліфікованого за ч.2 ст. 364, ч.4 ст. 358, ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України, є реакцією на розслідування НАБУ та спробою тиску на бюро”, - наголошується в заяві антикорупційного відомства. 

Як зазначається, відомості про початок розслідування були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань наприкінці березня 2017 року за ініціативи Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України. “Вочевидь, це провадження ГПУ вважає одним з пріоритетних, бо його розслідуванням займається прокурорська група з 16 осіб, роботою якої керує особисто заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук”, - заявили в НАБУ.

В Антикорупційному бюро впевнені, що це провадження є безпідставним, а його розслідування - безперспективним. 

“Гізо Углава не порушував законодавство про громадянство. Згідно з Конституцією Грузії, громадянство Грузії втрачається автоматично за умови набуття громадянства іншої країни (пп. «В» ч. 1 ст. 21 Конституції Грузії). До того ж, між Україною та Грузією з 2007 року діє Угода про спрощений порядок набуття та припинення громадянства громадянами Грузії, які постійно проживають в Україні, та громадянами України, які постійно проживають в Грузії, та попередження випадків безгромадянства та подвійного громадянства. За цією угодою датою оформлення громадянства однієї країни є дата припинення громадянства іншої (ч. 6 ст. 2 Угоди)”, - наголосили в бюро.

Таким чином, констатують в НАБУ, з моменту отримання Углавою 17 квітня 2015 року громадянства України він втратив громадянство Грузії. Відтак, його призначення на посаду першого заступника Національного антикорупційного бюро було здійснено у повній відповідності із законодавством України.

Також у НАБУ називають безпідставним й інший закид Генеральної прокуратури про буцімто несплату податків Углавою. 

“Податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2016 рік Гізо Углава подав 25 квітня 2017 року. Податковий кодекс України (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49, п.179.7 ст.179) передбачає подання податкової декларації за попередній рік до 1 травня року, що слідує за звітним, тоді як податки за звітний рік мають бути сплачені до 1 серпня”, - зазначають у відомстві.

Таким чином, ГПУ розслідує епізод несплати податків «наперед», адже термін їхньої сплати спливає 1 серпня 2017 року, заявили в НАБУ, додавши, що навіть якби терміни сплати не були дотримані, сума несплати, про яку заявляє ГПУ (608 526,9 грн), все одно була би недостатньою для кримінального переслідування, оскільки, згідно ч.1 ст.212 КК України, сума правопорушення має перевищувати 800 тис. грн.

“За час, що минув з дати реєстрації провадження, 16 прокурорів Генеральної прокуратури мали усі можливості перевірити вказані факти та закрити провадження за відсутністю складу злочину. Тому твердження генерального прокурора про те, що у розслідуванні цього провадження з боку ГПУ немає політичної мотивації, є сумнівними”, - вважають у бюро.

За таких умов Національне антикорупційне бюро розцінює дії співробітників ГПУ як злочинні, спрямовані на чинення незаконного тиску на працівників НАБУ. “За вказаними фактами Управління внутрішнього контролю Національного бюро зареєструвало кримінальні провадження за фактами службового підроблення та втручання в діяльність першого заступника директора НАБУ”, - повідомили у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 24 травня, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ перевіряє інформацію про те, що перший заступник директора НАБУ Гізо Углава не позбувся грузинського громадянства. За його словами, “наразі ми нікого не звинувачуємо, ми просто перевіряємо заяву, яка надійшла”. Він також наголосив, що у цьому немає політичної мотивації.

Директор НАБУ Артем Ситник призначив Гізо Углаву своїм першим заступником у квітні 2016 року. Раніше Углава працював заступником генпрокурора Грузії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-