Білорусів на війну на Донбасі вербує агент ФСБ - ЗМІ

Білорусів на війну на Донбасі вербує агент ФСБ - ЗМІ

1200
Ukrinform
Вербуванням білорусів для відправки на війну на Донбасі займається колишній офіцер РФ Микола Шелехов, який раніше сам брав участь у бойових діях у складі батальйону терористів "Спарта".

Про це повідомляє на своєму сайті група "Інформаційний опір".

"У полі зору спецслужб Білорусі потрапив колишній військовослужбовець ЗС РФ Шелехов Микола Леонідович, громадянин РФ, який, використовуючи свої зв'язки з колишніми товаришами по службі в ВДВ та частинах спеціального призначення ЗС РБ, проводить роботу з їх вербування для участі в бойових діях на сході України. Використовуючи брехливі патріотичні гасла, Шелехов вербує і відправляє "білоруських добровольців" брати участь у бойових діях на Донбасі", - наголошується в повідомленні.

Надалі цей агент російських спецслужб шантажує "добровольців" тим, що вони порушили закони Білорусі, "і через залякування притягнути до кримінальної відповідальності примушує їх до співпраці з ФСБ РФ та виконання протизаконних дій на території Республіки Білорусь".

За даними "Інформаційного опору", колишній російський офіцер, який проживає в Білорусі, у 2014 році з перших днів окупації російськими військами Донбасу приймав активну участь у бойових діях у складі т. з. окремого розвідувального батальйону "Спарта" ("ДНР"). Шелехов брав особисту участь у розстрілах полонених українських військовослужбовців і добиванні поранених військових після захоплення Донецького аеропорту. В серпні 2015 року під Горлівкою він був важко поранений і змушений повернутися в Білорусь.

"По поверненню він розвиває бурхливу суспільно-політичну діяльність, активно налагоджує зв'язки з представниками громадської організації "Білоруський союз ветеранів війни в Афганістані", бере участь у діяльності організації "Союз Десантників Могилевської області", проводить тренінги з нейролінгвістичного програмування та ораторського мистецтва. Є активним учасником ультраправої націоналістичної, напіввійськової організації "Російська національна єдність", сповідуючи ідеї фашизму та націоналізму", - повідомили в "ІС".

Більш того, із загостренням внутрішньополітичної ситуації в Білорусі в березні місяці, Шелехов активізував свою діяльність по об'єднанню в неформальну і неофіційну організацію колишніх "білоруських добровольців", які брали участь у бойових діях на Донбасі. Також він став відновлювати контакти зі своїми однокурсниками, які тепер є громадянами європейських держав, втягуючи їх у злочинну діяльність.

"І все це сказано тільки про одного з тисячі агентів ФСБ, які здійснюють свою злочинну діяльність, спрямовану на підрив державних засад не тільки України і Білорусі, але й інших країн, які не хочуть підкорятися і крокувати в ногу з нинішньою кремлівською владою", - підкреслили в "Інформаційному опорі".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>