Кремль боїться, що Янукович у суді наговорить зайвого - прокурор

Кремль боїться, що Янукович у суді наговорить зайвого - прокурор

1861
Ukrinform
Прокурор вважає корисним для слідства по справі розстрілів на Майдані очний допит екс-президента України, але на території Російської Федерації.

Це зазначив начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України Олексій Донський в інтерв'ю "Новой Газете".

"Для того, щоб почути певні речі, максимально дати Януковичу виговоритися — так. Я взагалі готовий слухати Януковича уважно, не перебиваючи, годинами, навіть днями. Але тільки щоб надалі була можливість перевірити сказане ним, поставити конкретні питання по суті свідчень і на основі вже наявних у справі доказів. І ось тут виникають нюанси...", - зазначив він.

Донський зазначив, що на території України у прокурора і слідчого достатньо повноважень, щоб забезпечити належну процедуру допиту і припинити будь-які порушення закону: "Наприклад, зробити зауваження адвокату, якщо він зриває слідчу дію, що перетворює його в шоу, як це було під час відеодопросу "Ростов-на-Дону—Київ". Кілька зауважень, останнє попередження, і Януковичу пропонують запросити іншого захисника".

Він зазначає, що відсутні гарантії, що російські правоохоронці забезпечать належне проведення допиту екс-президента України в Росії. "Ані Янукович, ані російська влада не зацікавлена в такій ситуації: Янукович може сказати щось зайве. Звідси і епатаж його захисника по ходу відеоконференції. На тлі зразково бездоганної поведінки ростовського судді комусь треба було зривати небезпечні питання, щоб зорієнтувати клієнта: пора вимовляти чергове "не знаю" або "не пам'ятаю", - сказав прокурор.

Нагадаємо, як зазначив прокурор Військової прокуратури Руслан Кравченко, екс-президенту Віктору Януковичу не потрібно чекати запрошення від російського суду Ростовської області для участі в судовому засіданні Оболонського районного суду Києва, запланований на 18 травня. До того ж, Янукович може не тільки брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а з'явитися особисто.

Раніше прес-секретар Януковича Юрій Кірасир повідомив, що Янукович чекає рішення Ростовського суду щодо своєї участі в Оболонському районному суді в режимі відеоконференції.

Оболонський районний суд оголосив перерву у підготовчому засіданні до 18 травня, щоб дати можливість Януковичу взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-