На підтримку медреформи: нардепам зібрали пакунки з бинтами й ліками

На підтримку медреформи: нардепам зібрали пакунки з бинтами й ліками

Фото
1319
Укрінформ
Громадські активісти та пацієнтські організації звернулися до Президента та народних депутатів із закликом підтримати чотири законопроекти, внесені Кабінетом міністрів до парламенту. Ухвалення запустить в Україні реформу системи охорони здоров'я.

Про це на брифінгу заявила виконавчий директор Благодійного фонду "Пацієнти України" Ольга Стефанишина, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми представляємо найбільші пацієнтські організації України, і зібралися, щоб сказати, що ми хочемо реформи системи охорони здоров'я. І ми вважаємо, що всі українці сьогодні повинні об'єднатися, щоб ці законопроекти були проголосовані в Верховній Раді найближчим часом. Якщо вони не будуть проголосовані до літа, ми втратимо можливість реформи ще на п'ять років. Тому ми сьогодні закликаємо Президента України Петра Порошенка, усіх народних депутатів Верховної Ради підтримати ці законопроекти. Ми принесли сьогодні "Пакунки Життя", бо вважаємо що ця реформа буде рятувати життя", - сказала Ольга Стефанишина.

Громадські активісти наголосили, що неприйняття зараз законопроектів щодо медичної реформи відтермінує її на пять років. Втім вже багато років в Україні смертність перевищує народжуваність, а 97% українців платять в лікарнях за ліки і операції, незважаючи на декларовану безкоштовну медицину.

В кожному пакунку зібрано симоволічний набір, за який платить кожен пацієнт, який звертається по медичну допомогу - бинти, стетоскоп, дефібрилятор, ліки, тонометр, тощо. Також в кожному пакунку є своєрідне звернення до народного депутата про стан української медицини. Активісти мають намір передати їх у Верховну Раду, кожному народному депутату.

Також активісти планують передати такі пакунки до Адміністрації Президента, Голові Верховної Ради та Прем'єр-міністру України.

"Я прошу Петра Олексійовича, щоб він підтримав ці законопроекти, які вплинуть на наше майбутнє, на майбутнє наших дітей і наших онуків. Для Президента ми підготували пакунок життя, в якому пінетки та чепчик. Я передам сьогодні цей пакунок Петру Олексійовичу з тим посилом, що ми хочемо, щоб він посприяв та підтримав ці законопроекти, які повинні змінити наше майбутнє", - сказала на брифінгу майбутня мама Дарина Нестенко.

Представники пацієнтських організацій наголосили, що громадськість будет пильно стежити за перебігом голосуваня щодо медичної реформи, і пообіцяли відслідковувати голосування персонально кожного народного депутата.

"Ми будемо вважати тих депутатів, які не будуть голосувати за ці законопроекти, такими, що не хочуть жодної реформи в цій країні. Ми підтримуємо законопроекти Міністерства охорони здоров'я і закликаємо усіма методами, які у вас є, підтримувати цю реформу", - заявила Стефанишина.

Також вона повідомила, що сьогодні на погоджувальній раді у парламенті очікується внесення цих законопроектів у порядок денний Верховної Ради.

Як відомо, уряд ухвалив та вніс на розгляд Верховної Ради пакет законопроектів стосовно реформи системи охорони здоров'я в Україні: законопроекти №6327 — про державні фінансові гарантії, №6328 — додаткові гарантії для учасників війни, №6329 — зміни до Бюджетного кодексу, №6347 — зміни до закону «Про публічні закупівлі».

Фото: Худякова Олена

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-