Експертиза встановила, кому належить голос на записах щодо MH17 - 25.04.2017 05:56 — Новини Укрінформ
Експертиза встановила, кому належить голос на записах щодо MH17

Експертиза встановила, кому належить голос на записах щодо MH17

Розслідування
69887
Ukrinform
Голос організатора транспортування по території Донбасу комплексу "Бук", з якого був збитий літак рейсу MH17, належить російському офіцеру Сергію Дубинському.

До відповідного висновку в своєму розслідуванні дійшла редакція "Нової газети".

Як відомо, міжнародна команда розслідувачів Bellingcat раніше оприлюднила доповідь, в якій говориться про те, що перевезення установки "Бук", з якої імовірно було збито літак рейсу MH17, здійснював відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський відомий під псевдонімом "Хмурый".

Раніше також був опублікований запис телефонної розмови "Хмурого" про катастрофу MH17.

Під час підготовки матеріалу журналіст "Новой газеты" поговорив з Дубинським по телефону, а потім відправив зразки аудіозаписів експертам з аналізу мови з Інституту нейрології та фізіології Гетеборзького університету в Швеції.

Аналіз був проведений в лабораторії Voxalys (здійснює криміналістичні експертизи на замовлення прокуратури, поліції та судів Швеції) методом "сліпого тесту" - фахівці проаналізували виключно акустичні параметри на кшталт тону, частоти і тембру голосу.

Витративши 10 днів на дослідження, шведи підготували криміналістичний висновок, в якому повідомили, що записи представляють невелику, але достатню для висновків кількість матеріалу.

"Таким чином, результати їхніх дослідження підтримують гіпотезу про те, що порівнювані голосові зразки належать одній і тій самій людині", - повідомляє "Новая газета".

Крім того, видання поспілкувалося з колишнім товаришем по службі Дубинського Сергієм Тиуновим, лідером самооборони Запоріжжя і ветераном бойових дій в Афганістані. Тиунов розповів про те, що особисто спілкувався з Дубинським після катастрофи МН17, коли приїжджав забирати з полону "ДНР" українських військових.

Газета цитує розмову двох чоловіків.

"Бачиш, як життя склалося, Сергію, - сказав "Хмурий". - В Афгані ми з тобою на одній стороні воювали, а зараз воюємо один проти одного. Ніяк не збагну, чому ти за хунту".

Тиунов згадує, що у відповідь не стримався: "Але пасажирський літак по-бандитськи збили ви!", - сказав він і відмітив, що по обличчю побачив, як це зачепило його співрозмовника.

Дубинський відповів: "Ти ж не вважаєш, що це я зробив [сам]?" А потім показав пальцем наверх: "Це ж зробили виродки з Москви!".

Пізніше, як розповів Тиунов, бойовики придумали легенду про те, що "Боїнг" нібито збив український льотчик на СУ.

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області. Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>