Терміни перевірки декларацій топ-посадовців можуть продовжити - НАЗК

Терміни перевірки декларацій топ-посадовців можуть продовжити - НАЗК

1449
Ukrinform
Терміни повної перевірки електронних декларацій топ-посадовців країни, який завершується 23 квітня, можуть бути продовжені у зв'язку з тим, що НАЗК проводить їх у ручному режимі і не отримало відповідей на всі надіслані запити.

Про це на засіданні Комітету з питань запобігання корупції сказав заступник голови НАЗК Руслан Радецький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«23 квітня завершується перший етап проведення повної перевірки електронних декларацій стосовно 24 високопосадовців. По деяких суб'єктах, можливо, буде винесено пропозицію про перенесення термінів у зв'язку з тим, що не надійшла інформація від деяких інстанцій»,  - сказав Радецький

Він пояснив, що згідно із законом, повну перевірку електронних декларацій мали пройти всі 107 тисяч суб'єктів декларування першої хвилі.

За словами Радецького, це мало робитися в автоматичному режимі. Але оскільки відповідні модулі реєстру, які мають здійснювати автоматичну перевірку, не працюють, члени НАЗК, виходячи із ситуації, винесли рішення про початок повної перевірки стосовно 24 суб'єктів декларування, включаючи Президента, Прем'єр-міністра і міністрів. За законом, ця перевірка має тривати 60 днів.

Радецький повідомив, що відповідно до закону члени Департаменту фінансового моніторингу НАЗК підготували запити до деяких державних органів України, а також до іноземних з проханням надати певну інформацію.

Радецький зауважив, що, на жаль, ці звернення два тижні пролежали у голови НАЗК і не були підписані. Тому він має намір готувати повторні звернення.

Радецький зазначив, що при проведенні повної перевірки топ-посадовців НАЗК не отримали інформації від Держкомзему та інших органів, а оскільки перевірка має проводитися об'єктивно і не упереджено, він спрогнозував, що після 23 квітня її термін буде продовжено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-