Акція

Акція "Вісла": Княжицький побоюється, що у Польщі спробують завадити роковинам

Укрінформ
70 років тому польський комуністичний режим розпочав акцію "Вісла" - військово-політичну операцію примусової депортації українського цивільного населення. Відзначенню цих сумних роковин у Польщі можуть чинитися перешкоди.

Про це застеріг голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький під час круглого столу в Укрінформі. 

"Я буду в Перемишлі 30 квітня разом з багатьма іншими українськими політиками. І вже зараз ми маємо таку інформацію, що можуть бути спроби завадити відзначенню тих роковин, які там відбуватимуться. Нам дуже важливо пояснити і польському суспільству, і польській владі, що те, що відбуватиметься, жодним чином не стосується якогось негативного настановлення до Польщі, тому що ця акція була засуджена і всіма представниками польської влади після того, як Польща стала демократичною", - сказав Княжицький.

За його словами, ця акція має бути пам'яттю про злочини комуністичного режиму в Польщі, який вчинив точно такі самі злочини і по відношенню до польського народу, і по відношенню до українського народу. 

"Але злочин у ставленні до українського народу справді був безпрецедентним", - підкреслив Княжицький. 

Він додав, що "ця акція пройшла важкою червоною лінією через більшість родин у Західній Україні", що це велика трагедія українського народу, яка ніколи не повинна більше повторитися. 

"Ми не дозволимо як країна, яка сьогодні стала сильною, - на жаль, унаслідок війни, - щоб жоден народ так ставився до українців, як це було або в часи Другої світової війни, або після цього. Разом з тим ми маємо ще раз сказати, що ми звинувачуємо в цьому лише польську комуністичну владу. І добре, що ця влада польським народом була знищена. І польські дослідники разом з нами мали би провести точно такі сесії і круглі столи, які проводять українські дослідники, для того, щоб і в польському суспільстві більше такого ніколи не повторилося", - зазначив Княжицький. 

Операція "Вісла" - етнічна чистка, здійснена у 1947 році (початок - 29 березня) за рішенням партійного і державного керівництва СРСР, ПНР та ЧСР. Полягала у примусовій, з використанням військ (СРСР, ПНР, ЧСР), депортації українців з їхніх етнічних територій, - Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини, - на території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині, так звані "повернені території" (пол. ziemie odzyskany).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-