САП завершила розслідування у справі "кіотських грошей" - Холодницький

САП завершила розслідування у справі "кіотських грошей" - Холодницький

1401
Ukrinform
Новостворені антикорупційні органи завершили досудове розслідування у справі "кіотських грошей".

Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у Facebook.

"31.03.2017 року прокурорами САП визнано достатніми зібрані під час досудового розслідування докази для складання обвинувального акту та відповідно до вимог ст. 290 КПК України відкрито стороні захисту матеріали кримінального провадження за фактом замаху на заволодіння коштами, отриманими Україною в рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату як компенсації продажу одиниць установленої кількості викидів парникових газів", - написав він.

За словами Холодницького, зібраними матеріалами встановлено, що група осіб, до складу якої входили службові особи ДП "Укрекоінвест", шляхом забезпечення перемоги фіктивних компаній у тендерних процедурах "Капітальний ремонт шляхом технічного переоснащення світильників на основі ламп розжарювання на світильники на основі LED-технологій для скорочення викидів парникових газів та покращення соціально-економічних умов" вчинили замах на заволодіння державними коштами у сумі понад 336 млн грн.

За результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто десять осіб.

Так, директору ДП "Укрекоресурс" Ковалю О.Ю. повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 2 ст. 382 (невиконання рішення суду), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Двом співробітникам ДП "Укрекоресурс" - членам комісії з проведення конкурсних торгів Кравченку Р.В. та Добриловській О.А. повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документу), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Директору комунального підприємства "Одесаміськсвітло" Прокопцю О.В., який шляхом підробки забезпечив необхідними документами фіктивні підприємства для участі у тендерних закупівлях, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Ще одній особі (колишній працівник ВП "Южно-Українська АЕС" ДП НАЕК "Енергоатом" Соколов Д.Д.) повідомлено про підозру у вчиненні пособництва у замаху на заволодіння державними коштами та використання підробленого документа, а саме злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 пособництво у замаху на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документу) КК України.

"Враховуючи, що останній перебуває у міжнародному розшуку, на підставі ухвали слідчого судді досудове розслідування відносно вказаної особи здійснюється у передбаченому главою 24-1 КПК України порядку щодо спеціального досудового розслідування (in absentia)", - зазначив Холодницький.

За його словами, вироками судів вже засуджено двох осіб (Слєпченко А.В. та Безпала О.В.) за фактами фіктивного підприємництва (ч. 1 ст. 205 КК України).

Також матеріали досудового розслідування щодо одного із співучасників за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (пособництво у замаху на заволодіння чужим майном) КК України та двох осіб за підозрою у вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України виділено в окреме провадження у зв’язку з оголошенням їх розшуку.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підкреслив, що до значного затягування досудового розслідування вказаного провадження призвело очікування висновку економічної експертизи, проведення якої є обов’язковим відповідно до вимог ст. 242 КПК України та було проведене за безпосереднім зверненням прокурора САП – процесуального керівника після відмови органом досудового розслідування її призначати.

"Саме на підставі висновку судової економічної експертизи встановлено суму коштів, якою мали можливість заволодіти зловмисники внаслідок описаних вище злочинних дій, та яка на теперішній час інкримінується у повідомленні про підозру - 336 009 811, 63 грн. ДАЛІ БУДЕ СУД…", - підсумував Холодницький.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>