Трагедія на

Трагедія на "Степовій": Зубко каже, що висновки комісії будуть у середу

Укрінформ
Урядова комісія з розслідування причин аварії на шахті "Степова" у Львівській області практично завершила свою роботу й у середу, 29 березня, презентує свої висновки та рекомендації на засіданні уряду.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко за результатами чергового засідання комісії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми сьогодні провели практично останнє засідання комісії, виходимо вже на підготовку рекомендацій і, думаю, що в середу на засіданні уряду будемо доповідати", - сказав він.

Водночас Зубко нагадав, що основною причиною аварії на "Степовій" стало підвищення вмісту метану в шахті, після чого відбувся вибух від іскри на кабелі.

Крім того, за його словами, до трагедії призвів і невідповідний стан системи оповіщення УТАС, яка повинна була інформувати про вміст метану і повітряної суміші, проте цього не відбулося, та недотримання вимог щодо провітрювання шахти.

Урядовець також підкреслив, що на ситуацію на шахті вплинуло і недостатнє фінансування й те, що інструктажі та навчання не проводилися в повному обсязі.

При цьому він підкреслив, що дозвільна документація для робіт на "Степовій" була припинена ще 14 листопада 2016 року, але виданий припис не був остаточно врегульований між Держпраці та шахтою.

"Думаю, що комісія працюватимедо того часу, поки всі рекомендації, які будуть надані нашою комісією, не будуть виконані профільними міністерствами, а також тими підприємствами, які працюють у координації з ДП "Львіввугілля", - додав Зубко.

Як повідомляв Укрінформ, 2 березня на шахті "Степова" ВАТ "Львіввугілля" у селі Глухів Сокальського району Львівської області на глибині 550 метрів внаслідок вибуху сталося обрушення гірської породи. За інформацією Нацполіції та прокуратури, 8 гірників загинули, 23 шахтарів було госпіталізовано.

3 березня уряд ухвалив рішення про створення спеціальної комісії з розслідування причин аварії на шахті "Степова". Комісію очолив Геннадій Зубко. Термін роботи комісії - один місяць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-