Основні урочистості до 70-річчя

Основні урочистості до 70-річчя "Вісли" пройдуть у Перемишлі

Укрінформ
Основні урочисті заходи з відзначення 70-річчя операції "Вісла" відбудуться у Перемишлі наприкінці квітня.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима.

"Центральним пунктом буде проведення третього конгресу українців Польщі у Перемишлі. Як організатори ми хочемо запросити на нього усі українські організації, у тому числі й емігрантські. Свою участь вже підтвердив президент СКУ Євген Чолій, запросимо також міністра культури України Євгена Нищука, щоб обговорити ідею створення на базі Народного дому в Перемишлі Центру української культури прикордонних земель", - заявив Тима.

За його словами, це буде доброю нагодою для того, щоб поговорити на науковому рівні про різні аспекти сучасного існування української громади в Польщі. 

"Адже спостерігається зростання кількості українських мігрантів у Польщі, маємо проблеми мовної асиміляції, зростає тут кількість українських організацій... Крім того, порушуватимемо питання антиукраїнських настроїв, оскільки вони є, і ми не можемо вдавати, що вони відсутні", - заявив Тима.

Як повідомив голова ОУП, польська влада не виділила коштів на відзначення 70-річчя операції "Вісла". Відтак було створено почесний комітет з відзначення 70-річчя цієї події, до якого увійшли відомі в Польщі особи, які підтримали акцію зі збору коштів на проведення цих подій. За уточненою інформацією, станом на сьогодні вже зібрано 37 тис. злотих на проведення заходів з відзначення роковин операції "Вісла" (понад 9 тис. дол.). 

Крім Перемишля, в місті Елк (північний схід Польщі) планується проведення науково-популярної конференції на тему "Вісли", а в місті Явожно (південь країни) відбудуться заходи біля пам'ятника жертвам концтабору, куди потрапило багато українців. Крім того, урочистості відбудуться в місті Хшанув на півдні країни, де з'явилася перша після примусового виселення українців греко-католицька церква. 

Операція "Вісла" - примусове виселення 150 тисяч  українців з їхніх етнічних земель на північ і захід Польщі, яке часто супроводжувалося вбивствами і розміщенням людей у концтаборах. Операція була покаранням за діяльність на цих теренах УПА, а формальним приводом до її початку стало вбивство в березні 1947 року відділом УПА тогочасного заступника міністра оборони Польщі Кароля Сверчевського.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-