Спілка журналістів закликає не допустити різкого підвищення Укрпоштою тарифів

Спілка журналістів закликає не допустити різкого підвищення Укрпоштою тарифів

999
Ukrinform
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) засуджує дії Укрпошти щодо різкого підвищення тарифів на приймання та доставку видань за передплатою і закликає не допустити ухвалення наказу про їх затвердження.

Про це повідомляє у вівторок прес-служба НСЖУ.

"Національна спілка журналістів України засуджує непартнерські дії Укрпошти, яка лобіює різке підвищення тарифів на приймання та доставку видань за передплатою і закликає не допустити прийняття наказу про їх затвердження", - йдеться у повідомленні.

Як нагадали в НСЖУ, відповідний проект документа оприлюднено на сайті Міністерства інфраструктури. Його обговорення триватиме до 3 квітня.

"НСЖУ виступає категорично проти такого підвищення особливо на фоні неповернення газетам коштів за передплату та низької якості послуг підприємств. З приводу блокування коштів передплатників та неможливості впровадження нових тарифів ми вже звернулися до Кабміну. Зараз починаємо опитування редакторів і газетярів, які аргументують свою незгоду з такими тарифами низькою якістю поштових послуг. За результатами опитування НСЖУ додатково аргументує заперечення щодо намірів Укрпошти", - наголосив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

Ключові зауваження редакторів – нарікання на незадовільну якість доставки преси.

Зокрема, редактор "Вечірньої газети" (Кіровоградська область) Олена Колесникович переконана, що підвищення тарифів зробить газету недоступною для більшості потенційних споживачів. "Тим більше, що сьогодні серед читачів газет переважна більшість - люди з незначними статками, які не можуть користуватися інтернетом", – наголошує вона.

Редактор видання "Вісник Кагарличчини" з Київщини Валентин Владіміров рішуче проти підвищення тарифів. На його переконання, це все одно не поліпшить доставку преси. Адже попри те, що подібні підвищення відбувалися раніше, листоноші все одно працюють на 0,25 ставки. Натомість підвищення вдарить по газетах і призведе до їхніх збитків. Відтак, і газетярі не зможуть виплачувати обов’язкові мінімальні зарплати.

"Передплатники постійно скаржаться, що не отримують газету взагалі, або отримують із запізненням. Укрпошта відповідає передплатникам, що це вина редакції газети, газеті відповідає, що у них не вистачає листонош...", – розповідає Олександра Кузнюк (газета "Новини Костопільщини", Рівненська область).

Про несвоєчасну доставку газети говорить і редактор газети "Новини Фрунзівщини" (Одещина) Вікторія Майнич. "Почастішали випадки "лівої" передплати, коли листоноші гроші передплатників кладуть собі в кишеню, а потім через раз за рахунок інших передплатників носять газету. В одному з сіл (досить великих) нашого району вже третій рік відсутній листоноша, що призвело до втрати близько 120 екземплярів газети. Що ми не робили – нічого не допомагає. Ніхто не хоче працювати і місити в селах болото та дражнити собак за копійчану зарплату", - зазначила вона. Ініційоване Укрпоштою підвищення тарифів редактор називає практично вбивчим.

Із цим погоджується і Олександр Згоранець (газета "Волинь-нова", місто Луцьк): "Категорично не підтримую, бо це вбиває українську пресу".

Свої аргументи щодо ініційованого Укрпоштою підвищення тарифів редактори видань можуть висловити в рамках опитування, яке проводить Спілка, за посиланням, або надіславши позицію на адресу НСЖУ (oblik@nsju.org). Відповіді приймаються до 14 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>