Експерт назвав дві причини публікації SIPRI недостовірних даних про Україну

Експерт назвав дві причини публікації SIPRI недостовірних даних про Україну

Ексклюзив
Укрінформ
Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) розмістив недостовірну інформацію щодо експорту українського озброєння, зокрема про існування поставок ОВТ до Росії, через недостатнє вивчення даних щодо України.

Деякі вказані у дослідженні показники взагалі неможливо виконати у вказані строки, заявив в коментарі Укрінформу експерт з питань міжнародної безпеки Ігор Федик.

"Причин подання SIPRI недостовірних даних може бути дві. Або це халатність і необізнаність, або цілеспрямована маніпуляція. І перший, і другий варіанти мають право на життя. Ми більше схиляємося до першого варіанту. Маємо інформацію про те, що SIPRI протягом кількох років має обмежене фінансування та людський ресурс, недостатній для всебічного вивчення існуючої інформації та аналізу даних", - сказав експерт.

Як зазначив Федик, експорт до Росії товарів військового призначення та подвійного використання (для подальшого використання у військових цілях) було припинено ще у серпні 2014 року. Але дані у дослідженні не оновили.

"Ми звернули увагу, що дані за 2014 та 2016 роки скопіювали, що неможливо. Вони повинні знати, що з 2014 року Україна з Росією не торгує (ОВТ – ред.). Також є абсолютно недостовірна інформація щодо літаків Антонова, ніби Росії було передано 28 літаків АН-140 та АН-148. За два роки таку кількість літаків побудувати неможливо", - вказав Федик.

Експерт також не виключає, що наступного року ймовірний такий самий сценарій поширення недостовірної інформації, який слід унеможливити, відправивши офіційну заявку. Для ЗМІ він порадив бути більш уважними та ретельно перевіряти інформацію навіть з джерел, які вважаються авторитетними.

"Ігнорування SIPRI, авторитетним 10-20 років тому, офіційних заяв українських підприємств, ставить цю авторитетність під сумнів. Українським журналістам слід бути більш уважними, перевіряти інформацію навіть з таких джерел", - зауважив експерт.

Він вказав, що спочатку інформацію давали медіа проросійської спрямованості, а деякі українські ЗМІ ретранслювали цю інформацію з посиланням на них.

Як відомо, раніше у Державному концерні "Укроборонпром" спростували поширену окремими ЗМІ інформацію про нібито розширення військово-технічної співпраці з підприємствами Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-