У Берліні шкодують про вчинок нардепа, який вимазав фарбою Берлінську стіну

У Берліні шкодують про вчинок нардепа, який вимазав фарбою Берлінську стіну

Фото
1528
Ukrinform
У Німеччині шкодують про вчинок народного депутата України Олексія Гончаренка (БПП), який вимазав червоною фарбою фрагмент Берлінської стіни на території посольства ФРН в Києві.

Про це в середу у Берліні сказав офіційний представник відомства Мартін Шефер, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Ми дуже шкодуємо про те, що один український депутат на території посольства ФРН вимазав історичну реліквію - фрагмент Берлінської стіни... і сподіваємося, що таке не повториться", - сказав Шефер.

У Берліні вважають таку реакцію депутата на висловлювання німецького посла в Україні неадекватною. Скоїв свій вчинок Гончаренко, прикриваючись депутатським імунітетом, зазначають у МЗС Німеччини.

ФРН, нагадав Шефер, встановила дипломатичні відносини з Україною 25 років тому, і всі ці роки була партнером, підтримувала українські реформи, демократію, і масштаб цієї підтримки, за словами дипломата, є "абсолютно безпрецедентним".

Що стосується Берлінської стіни, то Німеччина розглядає її як політичний символ, у тому числі і для України, для її суверенітету, відновити який вона зуміла завдяки закінченню Холодної війни та періоду конфронтації між Заходом і Сходом, символом яких Берлінська стіна якраз і є.

Як повідомляють українські ЗМІ, народний депутат від БПП Олексій Гончаренко на знак протесту проти висловлювань посла Німеччини Ернста Райхеля про вибори на Донбасі написав на фрагменті Берлінської стіни, який знаходиться біля посольства Німеччини в Києві, червоною фарбою слово NEIN (ні).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-