У Києві відкрилася виставка легендарного фотокора Укрінформу Володимира Репіка

У Києві відкрилася виставка легендарного фотокора Укрінформу Володимира Репіка

Укрінформ
Виставка робіт фотокореспондента Українського національного інформаційного агентства Укрінформ Володимира Репіка - майстра, який ще за життя став легендою фотожурналістики, відкрилася у четвер у Києві. 

Експозиція "Літописець історії України" розміщена на шостому поверсі будівлі Кабінету міністрів, повідомляє кореспондент агентства.

"Тут представлені знімки аварії на ЧАЕС. Мені доводилося спілкуватися із іноземними журналістами і вони говорять, що за кордоном одна така фотографія на усе життя могла б забезпечити свого автора. Тут є роботи, на яких зображені керівники різних країн світу, закордонні та українські актори, митці, красиві пейзажі", - сказав на відкритті виставки директор музею історії урядів України Володимир Татаренко.

Як зазначив фотокореспондент Укрінформу Володимир Фалін, роботи Репіка завжди були якісними та професійними, бо інакше він працювати на вмів. "Володимир був універсальним. Немає таких жанрів, які б він не вмів знімати. Пейзажі, портрети, оголена натура, спорт, мода - усе було однаково професійно", - підкреслив Фалін.

Експозиція складається з 36 фоторобіт у різних жанрах. Усі вони є надзвичайно цікавими. "Ми були б раді, якби роботи Володимира Репіка були у нашому навчальному закладі. Наші діти мають побачити такий високий рівень фотографії, який робив Володимир Адамович, брати з нього приклад", - зазначила директор коледжу Київського національного університету технологій та дизайну (КНУДТ) Любов Хмелевська.

Фотографії Репіка нині цікавлять не тільки коледж КНУТД. "Навіть сьогодні роботи Володимира Репіка продаються не тільки в Україні, їх купують за кордон", - запевнила представник Укрінформу Юлія Константінова.

Як повідомлялося, фотокореспондент головної редакції фотовідеоінформації "Укрінформу" Володимир Репік помер у 2012 році. Це стало важкою втратою для агентства.

Він народився у 1944 році. Закінчив Республіканський заочний технікум (факультет фототехніки). Працював у центральних фотосалонах Києва, став широко відомим майстром-портретистом. З 1978 року працював в РАТАУ - Укрінформ. Був особистим фотографом Президента України Леоніда Кучми, прем'єр-міністрів України. Фотоінформаційні матеріали Репіка завжди мати попит у ЗМІ.

Всесвітньовідомим фотокореспондент став у квітні 1986 року – після аварії на ЧАЕС. Його знімки зруйнованого вибухом реактора, подвигів ліквідаторів аварії друкувалися у багатьох світових засобах масової інформації. Репік був професіоналом найвищого гатунку, відданим своїй справі, нехтуючи небезпекою, він виконував те, що вважав своїм обов’язком. Його роботи неодноразово були представлені на виставках. А в 2011 році на честь двадцятиріччя незалежності України персональна фотовиставка Володимира Репіка "Незалежна Україна - історія в обличчях" була показана в 79 країнах світу. Володимир Репік - заслужений журналіст України, нагороджений орденом "Знак Пошани", лауреат премії Спілки журналістів СРСР. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-