Канадський посол передав Україні десять автомобілів швидкої

Канадський посол передав Україні десять автомобілів швидкої

Фото
Укрінформ
Посол Канади в Україні Роман Ващук передав десять автомобілів швидкої допомоги представникам медичних закладів з різних областей України, які були придбані за кошти канадських благодійників.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, урочиста церемонія передачі відбулась у п'ятницю на Михайлівській площі в рамках святкувань з нагоди 25-ї річниці канадсько-українських дипломатичних відносин.

"Кошти на ці "швидкі" були зібрані по всій Канаді, підготувати до українських стандартів їх допомагали у п'яти провінціях. Свої зусилля до цього доклали сотні людей з громадянського суспільства, провінційних урядів і федерального уряду. "Швидкі" призначені для лікарень від Луганська до Чернівців, тобто зі сходу на захід, знову ж таки, як і в нас від заході на схід збиралися кошти на них. Тож це подарунок всієї Канади для всієї єдиної України", - сказав Ващук.

Він розповів, що загальна вартість автомобілів швидкої допомоги становить близько 400 тисяч доларів, вони не довго були в користуванні та повністю відновлені канадськими компаніями, тож Ващук висловив надію, що вони довго слугуватимуть українцям.

"Ми вчимося на власних ініціативах і на власних помилках. Коли перші "швидкі" приїхали десь два роки тому, був зроблений цілий список зауважень, як їх краще адаптувати, зокрема, електричні системи, підключення кисню тощо, оскільки в Україні і Північній Америці ці системи відрізняються. Цього разу це вже було враховано і технічно виконано", - зазначив посол.

Як зазначалося на церемонії, з десяти переданих автомобілів швидкої допомоги три машини, оснащені додатковим аварійно-рятувальним обладнанням, надійдуть у Сєвєродонецьк Луганської області, чотири автомобілі поїдуть до центральних районних лікарень Харківської області у міста Первомайськ, Валків, Близнюки та Барвінкове, де розпочинається проект надання базової медичної допомоги найбільш вразливими категоріям населення за допомогою мобільних бригад, і ще три автомобілі швидкої допомоги надійдуть у дитячі  лікарні Тернополя, Чернівців та Львова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-