Україна має підстави для відмови Росії у видачі Церцвадзе - генпрокурор

Україна має підстави для відмови Росії у видачі Церцвадзе - генпрокурор

Укрінформ
Є підстави і для того, щоб Гія Церцвадзе був звільнений з-під арешту на час екстрадиційної перевірки, і для подальшого рішення України про відмову у видачі РФ.

Про це пише Генпрокурор Юрій Луценко

"Вчора я особисто переговорив з Грузинським корпусом в складі ЗСУ, з Генпрокурором Грузії І.Шотадзе та представником грузинської опозиції Г. Таргамадзе. Їхні звернення, а також аналіз положень міжнародних конвенцій дає підстави не тільки для того, щоб Гія Тсерцвадзе був звільнений з-під арешту на час екстрадиційної перевірки, але й для подальшого рішення про відмову у видачі РФ людини, яка сприяла обороні України та Грузії від російської агресії", - пише Генпрокурор.

Раніше заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що якщо є будь-яка обставина, що вказує на загрозу смерті або застосування тортур в РФ до затриманного бійця АТО громадянина Грузії Гії  Церцвадзе, Україна відповідно до міжнародних зобов'язань відмовиться від його передачі Росії.

Нагадаємо, 19 січня Солом'янським районним судом м. Києва застосовано тимчасовий арешт строком на 40 діб щодо громадянина Грузії Гії Церцвадзе, який перебуває у міжнародному розшуку та був затриманий 15 січня в аеропорту "Жуляни". Він був оголошений у розшук Російською Федерацією за обвинуваченням в умисному вбивстві та замаху на вбивство, скоєних у 2003 році на території Сочі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-