Центральний союз українців у Німеччині святкує 10-річчя

Центральний союз українців у Німеччині святкує 10-річчя

Фото
Укрінформ
Десятирічний ювілей святкує Центральний союз українців у Німеччині проведенням ряду заходів в Берліні, серед яких служба в церкві, конференція «Інтеграція українців в німецьке суспільство», художня виставка і навіть справжній бал.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

З ювілеєм керівника ЦСУН Людмилу Млош і його членів привітав міністр закордонних справ України Павло Клімкін. «Сьогодні перед нашою країною постають нові виклики. Захист територіальної цілісності України та її суверенітету в боротьбі проти агресії РФ, подальша інтеграція в ЄС – все це вимагає активності та організованості самих українців, в тому числі за кордоном», - написав глава МЗС.

«Популяризація української культури, збереження українських традицій та звичаїв за кордоном, а також ознайомлення з ними світової громадськості є одним найважливіших завдань українських громад по всьому світу». Діяльність ЦУСН у цій сфері заслуговує поваги і визнання, зазначив міністр. Так само як і активність у сфері благодійності.

Як розповіла агентству Млош, минулого року ними було передано в Україну близько 100 т гуманітарної допомоги, цього – вже більше 200 кг, у тому числі 12 комп'ютерів.

Завданнями союзу з дня заснування також є відкриття справжнього Українського Дому в Берліні (зараз заходи ЦСУН проводяться в Ратуші берлінського району Шарлоттенбург, яка надає приміщення безкоштовно), інтеграція українців в німецьке суспільство і розширення позитивного іміджу України. Німецькі українці підтримують тісні зв'язки з Батьківщиною, зокрема з організаціями та творчими колективами Тернополя, Львова, Калиша, Чернівців, Луцька, Рівного та ін.

Представництва організації, яка об'єднує 320 осіб, є у 12 федеральних землях ФРН з 16.

Привітали з ювілеєм німецьких українців оперний співак і композитор (Київ) Микола Сікора і дитячий творчий колектив з міста Дубно «Пролісок».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-