15 січня: народний календар і астровісник

15 січня: народний календар і астровісник

3359
Ukrinform
Сьогодні Сильвестрів день; обирайте між чорною куркою та сонячним Ван Гогом

Сьогодні святителя Сильвестра, папи Римського з 314 по 335 рік. Він був одним із перших, прославлених у лику святителів, а не мучеників, хоча й жив за Діоклетіана, коли відбувалися великі гоніння на християн. Свідчень про його життя збереглося дуже мало. Єпископом він став ще за імператора Костянтина, котрий, власне, і визнав християнську церкву. За легендою, Костянтин був язичником, переслідував християн, а потім важко захворів лепрою, але після того, як Сильвестр здійснив обряд хрещення, правитель дивом одужав.

Селяни Сильвестрів день у давнину називали ще курячим святом. Яким чином і чому наші пращури пов’язували єпископа Римської церкви з курми – невідомо. Цього дня чистили курники, різали чорну курку, щоб «інші добре неслися», адже саме з цією породою пов’язані численні забобони. Якщо ж чорна курка починала співати півнем, то їй одразу відрубували голову, «оскільки вона віщувала покійника в родині». А буває й таке, що півень починає сокорити по-курячому. Його тоді теж різали. Звідки у давнину було знати про курячий трансгендер? Що там «тоді», он українські депутати торік не те що за трансгендер – за звичайний гендер зашпорхнулися, угледівши в тому слові «загрозу традиційним українським цінностям»! Отже, треба таки різати чорну курку.

Іменинники сьогодні Серафим, Уляна, Сергій

Сьогодні 17 місячний день, Місяць спадає, він у Діві. Зовнішнє відображає внутрішнє. Відкиньте всі проблеми і турботи. Можете сходити до перукарні, корисними будуть також і процедури для рук. Мінімум важкої праці, клопотів, суєти. Серед зимової холоднечі відчуйте себе соняшником, що повертається вслід сонцю. Коли ж із фантазією і уявою у вас чомусь не склалося – перегляньте репродукції картин Ван Гога, але не депресивних «Їдців картоплі», а сяючі сонячними фарбами півдня картини «арльського» періоду. Коли випаде нагода побувати в Амстердамі – обов’язково відвідайте музей художника, але квитки бажано придбати заздалегідь через сайт музею. Побачене справить на вас незабутнє враження. Кольори цього дня – золотий і жовтий. Камінь – рубін та гранат.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1943 році: - 24,7, а найтеплішим у 2015 – + 9,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-