Під КСУ мітинг: вимагають скасування мовного закону Ківалова-Колесніченка

Під КСУ мітинг: вимагають скасування мовного закону Ківалова-Колесніченка

Укрінформ
У Києві під будівлею Конституційного суду України проходить пікет за скасування мовного закону, відомого як закон Ківалова-Колесніченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з місця події.

Під КСУ на пікет зібралося близько 70 осіб.

Серед мітингувальників присутні представники ВО "Свобода" на чолі з лідером Олегом Тягнибоком, та ВО "Рух Захисту Української Мови".

Вони тримають у руках плакати із надписами: "Геть написаний у Кремлі "мовний" закон Ківалова-Колесніченка", "Скасувати закон Ківалова-Колесніченка - вимога Революції Гідності".

"Закон Ківалова-Колесніченка про мови, на наш погляд, є по суті русифікаторським законом, який знищує українську мову. Зараз відбувається чергове засідання Конституційного суду у зв'язку з розглядом подання щодо цього закону у закритому режимі. Тому ми сьогодні тут, під Конституційним судом, і ми вимагаємо повного скасування цього закону", - сказав член фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Іллєнко.

На його думку, цей закон - "один із огидних рудиментів режиму Януковича", і "спрямований на знищення всього українського в Україні", тому він має бути скасований.

"Ми сподіваємося, що хоча б цього разу правова позиція і національна гідність має хоча б якось проявитися і вплинути на це рішення", - наголосив Іллєнко.

Як повідомляв Укрінформ, 3 липня 2012 року Верховною Радою був ухвалений базовий для українського законодавства Закон "Про засади державної мовної політики". 9 серпня закон був підписаний Януковичем і набрав чинності.

У лютому 2015 року Конституційний суд України відкрив провадження за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності цього закону Конституції України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-