Вандалізм на Львівщині: Спілка поляків сумнівається у причетності українців

Вандалізм на Львівщині: Спілка поляків сумнівається у причетності українців

Заява
Укрінформ
Спілка поляків України сумнівається у причетності українців до знищення пам’ятника загиблим полякам у Гуті Пеняцькій на Львівщині.

Про це йдеться в заяві Спілки поляків України.

"Дає підстави для роздумів щодо «режисера цих подій» факт того, що першими, хто опублікував фото розбитого пам’ятника, були не сайти польських національно-культурних товариств Львівщини чи інформаційні агентства Галичини, а саме проросійські ЗМІ, які звинуватили у акті вандалізму представників українських ультраправих середовищ", - йдеться в заяві.

"Ми, Спілка поляків України, піддаємо сумніву факти причетності українців до знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій. Ні одна з існуючих сил в Україні не ідентифікує себе з нацистськими символами “SS”, які намальовано на понівеченому меморіалі", - наголосили в СПУ.

Зазначається, що український та польський народи мають досвід понад 50-річної окупації більшовицькою і радянською владою, "і не мають звичаю нищити хрести, які завжди були знаком єдності Сходу і Заходу, поляків і українців. Жодна людина, яка має розум, не повірить в те, що в українця чи поляка може піднятися рука здійснити такий акт вандалізму саме на Різдво".

Натомість, йдеться в заяві, можемо "з великою долею впевненості говорити про причетність до акту вандалізму у Гуті Пеняцькій третьої сторони, яка є найбільш зацікавленою у погіршенні стосунків між нашими двома братніми народами".

"Українці з усіх сил стримують натиск ворога на східних кордонах Європи, пам’ятаючи про Голодомор, ініційований більшовиками, та криваві репресії щодо цивільного населення у 30-х роках минулого століття. Поляки в Україні живуть у мирі і злагоді зі всіма національностями, підтримують незалежність та сприяють інтеграції нашої держави до європейської сім’ї, разом з українським народом відстоюють прагнення України до свободи. Спілка поляків України рішуче засуджує будь-які прояви ганебного акту вандалізму у місцях національної пам’яті як в Україні, так і Польщі, та вважає неприпустимими використання освітлення подій, з цим пов’язаних, у якості брудного інформаційного фону третьою стороною", - зазначає Спілка поляків України.

"Сподіваємося, що українська влада знайде і покарає винуватців цього цинічного вчинку. Наше ж основне завдання - не піддаватися на провокації, які можуть внести негативні аспекти в польсько-українські відносини як міжетнічні, так і міждержавні", - йдеться в заяві Головного правління Спілки поляків України.

Нагадаємо, 8 січня у селі Гута Пеняцька невідомі вандали пошкодили пам’ятник полякам, які трагічно загинули у 1944 р. під час Другої світової війни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-