"Чорна каса" регіоналів: НАБУ оприлюднило експертизу щодо підпису Охендовського

Документ
Укрінформ
Закиди на адресу НАБУ про безпідставність обвинувачень у справі "чорної бухгалтерії" - маніпулятивні. Висновки почеркознавчої експертизи підтверджують, що підписи та записи в "амбарній книзі" належать голові ЦВК Михайлу Охендовському.

Про це йдеться у заяві Національного антикорупційного бюро України, розміщеній у суботу на сайті відомства.

"У зв’язку з високим суспільним інтересом до процесу розслідування справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів Національне антикорупційне бюро України оприлюднює результативну частину почеркознавчої експертизи "амбарної книги" із підписами, які належать голові Центральної виборчої комісії. Ці записи в тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК. Обгрунтованість підозри підтверджується доказами", - заявили в НАБУ.

Наголошується, що за даними слідства, підозрюваний поповнював свій власний банківський рахунок у ті ж дні, коли ставив підписи в "амбарній книзі".

"Наприклад, відповідно до одного із записів "амбарної книги" 27.09.2012 голова Центрвиборчкому одержав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів 4,7 тис. дол. США, з яких, як вважає слідство, відповідно до наявних фінансових документів, поклав на власний банківський рахунок 4,5 тис. дол. США", - зазначають в НАБУ.

Відповідно до експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені підозрюваного у "амбарній книзі" належать саме голові ЦВК.

Як зазначається в заяві, висновок іншої експертизи, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції України, яка замість належних 10 днів з невідомих причин тривала 3,5 місяці, не підтверджує та водночас і не виключає ймовірність того, що підписи та записи у "амбарній книзі" належать голові ЦВК.

Крім того, наголосили в НАБУ, не відповідають дійсності заяви адвокатів підозрюваного про те, що у повідомленні йому про підозру відсутні відомості про особу, яка передавала кошти. Насправді, такі відомості існують та зазначені у повідомленні про підозру.

"На сьогодні досудовим розслідуванням зібрано достатньо доказів, якими підтверджено оригінальність "амбарної книги", переданої Віктором Трепаком до НАБУ. Про це свідчать висновки ряду інших почеркознавчих експертиз, які підтверджують оригінальність підписів ряду інших осіб, окрім вищезазначених, а також численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в "амбарній книзі" за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт", - йдеться у заяві.

У НАБУ також повідомляють, що з огляду на наведені факти та суспільний резонанс розслідування, детективи НАБУ припускають, що сторона захисту може чинити вплив на свідків.

"Тому на даному етапі їй відмовлено в наданні інформації про повний перелік зазначених осіб", - зазначили в НАБУ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-