Близько 100 партій кажуть, що вперше чують про фінзвіти - НАЗК

Близько 100 партій кажуть, що вперше чують про фінзвіти - НАЗК

Укрінформ
Представники близько 100 політичних партій заявляють, що не знають про вимогу закону щодо подання до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) фінансових звітів про свою діяльність.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі розповів заступник директора Департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК Олег Ситник.

«На цей момент ще деякі політичні партії приходять, які кажуть, що навіть не знають про необхідність подавати звіти. Близько 100 політичних партій чи втратили інформацію, зв'язок зі світом, але не знають навіть, що треба подавати ці звіти», - сказав він.

За його словами, працівники НАЗК ведуть роботу з такими партіями, «обдзвонюють їх, пишуть листи» з вимогами оприлюднити підзвітну інформацію.

Водночас Ситник підкреслив, що із кожним кварталом кількість політичних партій, які подають до Агентства свої фінансові звіти, зростає.

Як повідомляв Укрінформ, 8 жовтня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», що передбачає державне фінансування статутної діяльності політичних партій та відшкодування витрат на передвиборчу агітацію під час виборів народних депутатів України. Окремі положення закону набули чинності 1 липня 2016 року, а саме державне фінансування партій буде розпочато з 1 січня 2017 року.

Законом також запроваджується обов'язкова щоквартальна звітність про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру політичних партій, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-