Скіфське золото: Джапарова розказала про позицію України в суді

Скіфське золото: Джапарова розказала про позицію України в суді

Укрінформ
Україна отримала перемогу в судовому спорі по справі "скіфського золота" завдяки своїй політичній позиції.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ця перемога стала можливою завдяки тому, що Україна в останню мить заявила, передусім, про свою політичну позицію", - сказала Джапарова.

За її словами, на Окружному суді в Амстердамі позиція відповідальності України за культурну спадщину країни протистояла емоційним заявам кримської сторони про свою невинність і непричетність до окупації Криму.

Як відзначила Джапарова, яка була присутньою на суді в жовтні цього року, делегація України обіцяла, що колекція артефактів повернеться до Криму, як тільки "колективний Путін" залишить окупований півострів.

"Ми просили суд підтримати Україну і дозволити нам виконати свій прямий обов‘язок - зберегти культурну спадщину для майбутніх поколінь українських громадян і обіцяли повернути ці цінності до Криму відразу, як тільки Путін залишить Крим, мається на увазі колективний Путін", - сказала вона.

Вона уточнила, що "якщо впродовж трьох місяців кримські музеї не подаватимуть апеляцію, то ці артефакти повинні будуть повернутися в Україну".

Як повідомляв Укрінформ, окружний суд Амстердама, що засідав сьогодні, ухвалив рішення про те, що експонати виставки "Крим: скарби і таємниці Чорного моря" будуть повернені Україні, а не кримським музеям.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-