В ОРДЛО хочуть обміняти 14 українських заручників на 600 бойовиків

В ОРДЛО хочуть обміняти 14 українських заручників на 600 бойовиків

1367
Ukrinform
Україна готова віддати ОРДО 228 затриманих бойовиків заради негайного звільнення 42 українських заручників, але там погоджуються звільнити лише вісьмох. В ОРЛО підтверджують наявність тільки 6 затриманих, натомість вимагають амністувати і звільнити більше 440 осіб.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший віце-спікер - член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Ірина Геращенко.

"Гуманітарна підгрупа, де також працюють В.Медведчук і експерт СБУ, що займаються питаннями звільнення заручників, зосередилася саме на цій ключовій проблемі. Ми наполягаємо на звільненні максимальної кількості заручників до новорічних свят. Сьогодні ОРДО заявили, що у них утримується 42 українці. Ми висловили пропозицію негайно передати 228 тих громадян (у випадках, де це дозволяє законодавство і правове поле), яких вони запитували в своїх запитах, заради негайного звільнення цих 42 українців - героїв, цивільних і військових, і потім працювати далі по пошуку і звільненню всіх інших. У відповідь почули, що ОРДО готові звільнити лише вісім", - написала Геращенко.

Вона додала, що українська сторона працює над тим, щоб звільнити 42 заручників, з яких дехто вже два роки незаконно утримується у в'язниці.

За словами першого віце-спікера, з ОРЛО ситуація ще складніша, бо там підтверджують наявність лише 6 затриманих, натомість вимагають амністувати і звільнити більше 440 осіб.

"Тому дуже важкі переговори, але маємо шукати компроміс", - зазначила Геращенко.

Вона повідомила, що українська сторона готова до компромісу і гуманізму в питанні звільнення заручників, аби тільки розблокувати цей процес.

"Наприклад, на офіційне звернення ОБСЄ нещодавно було змінено запобіжний захід у зв'язку з важкою хворобою одному підсудному І. П. за злочини, пов'язані з конфліктом. Ми звернулися до ОРДО з проханням так само проявити гуманізм і змінити запобіжний захід І. Козловському , а також тим 5 підліткам, що їх утримують за "диверсії", аби діти повернулися в родини, що проживають в Донецьку", - зазначила Геращенко. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-