Патріарх Філарет звернувся до УПЦ із закликом сприяти звільненню полонених та заручників

Патріарх Філарет звернувся до УПЦ із закликом сприяти звільненню полонених та заручників

2154
Укрінформ
Предстоятель УПЦ-КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до Блаженнійшого Онуфрія, предстоятеля УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом) з проханням допомогти людям, які страждають у російській неволі.

Про це йдеться на офіційному сайті УПЦ-КП.

"Як відомо, терористичними угрупованнями, що діють в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також російською владою, що здійснила окупацію території Автономної Республіки Крим, у полоні, у якості заручників та як політичні в’язні утримуються багато громадян України. Щодо них часто порушуються елементарні права, гарантовані міжнародними угодами в подібних випадках, здійснюються катування аж до нанесення непоправної шкоди здоров’ю, чиняться знущання, приниження людської гідності. З багатьма з них повністю відсутній контакт, що додатково перешкоджає наданню їм допомоги", - йдеться у зверненні.

Наголошено також, що відповідно до Мінських угод всі полонені, заручники та політичні в’язні повинні бути звільнені, однак ані Росія, ані кремлівські колаборанти на Донбасі не виконують належним чином цих домовленостей, досі беззаконно і в умовах важких страждань утримуючи велику кількість громадян України.

"Відомо, що як в окупованому Криму, так і у захоплених районах Донбасу очолювана Вами Церква є однією, яка має можливість безперешкодної діяльності та перебуває в контакті з владою де-факто і може впливати на неї", - звертається предстоятель української церкви до митрополита Онуфрія.

Патріарх зазначає, що звертається не тільки від свого імені, а й передає думку Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася у Краматорську: звернутися до УПЦ із закликом усіма можливими способами сприяти звільненню полонених, заручників та політичних в’язнів, утримуваних терористами та російською окупаційною владою, а до того, як це станеться – зробити все можливе для полегшення їхнього становища.

"Приєднуючись до цього заклику та підтримуючи його, прошу Вас, в ім’я Господа нашого Ісуса Христа, який заповідав бути милосердними, відвідувати ув’язнених, заступатися за немічних, протистояти неправді – зробіть все для того, щоби утримувані в нелюдських умовах українські полонені, заручники та політв’язні були звільнені та повернулися до своїх родин", - йдеться у зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-