На спецсанаторії виділили майже півмільярда

На спецсанаторії виділили майже півмільярда

1280
Ukrinform
На функціонування закладів охорони здоровя, які надають спеціалізовану медичну допомогу, наступного року виділять 477 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"МОЗ України домоглося виділення 477 млн грн з Державного бюджету 2017 р. на фінансування закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану допомогу та є унікальними, в тому числі 14 дитячих та дорослих санаторіїв", - йдеться у повідомленні.

Це протитуберкульозні дитячі санаторії, госпіталь для "афганців" «Лісова поляна», дитячий санаторій «Хаджибей» для хворих на ДЦП та інші.

У міністерстві зазначили, що сфера санаторного лікування залишається під контролем держави, але також потребує реформування, зокрема переходу до оплати реального лікування, а не утримання закладів.

«Повернення санаторіїв не вирішує проблему неефективності в цій сфері. Спільно з керівниками санаторіїв ми домовились про розробку плану реформування санаторного лікування та поетапний перехід на монетизацію послуг. Тобто ми будемо оплачувати людям путівки у визначеному переліку санаторіїв та інших медзакладів, і людина зможе сама обирати, в якому з них лікуватись. Кошти йтимуть за людиною. Таким чином ми створюємо конкуренцію між закладами і даємо санаторіям більше фінансової свободи, щоб залучати додаткові кошти», - сказав заступник міністра Павло Ковтонюк.

Наступний рік стане перехідним, що дозволить санаторіям поступово адаптуватись до реформи.

Як відомо, раніше МОЗ України висловило позицію - залишити санаторії у державній власності та під державним контролем, зберігаючи потужності по основному профілю, але перетворити їх на самоокупні підприємства, яким держава оплачує послуги для конкретних громадян.

Згідно з розрахунками МОЗ України, загальна потужність 14 санаторних закладів складає 4 145 ліжок, середня тривалість курсу лікування - 33 дні. Середня вартість курсу лікування у поточному 2016 році становить понад 8 тис. грн.

Фото: vz.kiev.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>