У МВС заперечують, що хочуть "драконівських" законів

У МВС заперечують, що хочуть "драконівських" законів

1009
Ukrinform
Законодавчі пропозиції Міністерства внутрішніх справ щодо посилення повноважень поліцейського під час спілкування з людьми не є "драконівськими", а просто впорядковують вже існуючі норми.

Про це в ефірі "112 Україна" заявив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

"Щодо законодавчих ініціатив МВС, які, сподіваюсь, підтримує ГПУ, мова йде про певні норми змін у законі про Нацполіцію, які чітко унормують процес спілкування громадян і процес застосування сили щодо правопорушників. Нинішній закон і так детально їх прописує, але ми говоримо, що деякі норми варто впідпорядкувати, деякі посилити. Мова не йде про написання "драконівського закону", - заявив Шевченко.

Він зазначив, що "жодним чином говорити про "поліцейську державу" не можна".

Також речник МВС нагадав, що діюче законодавство дозволяє місцевій владі відкликати керівника територіального органу Нацполіції.

Як повідомлялося раніше, Міністерство внутрішніх справ готується внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейського за принципом "презумпції правоти поліцейського". Зазначалося, що дані законодавчі зміни будуть спрямовані на надання поліцейському більше прав при взаємодії з людьми, які повинні будуть підкорятися, маючи право в подальшому оскаржити дії правоохоронця.

Генпрокурор Юрій Луценко також висловився на користь того, що поліцейським потрібно дати більше можливостей для захисту свого життя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-