Православні та греко-католики святкують Різдво Богородиці

Православні та греко-католики святкують Різдво Богородиці

2119
Укрінформ
В середу, 21 вересня, за церковним календарем православні та греко-католики відзначають одне з найбільших християнських свят - Різдво Пресвятої Богородиці. Це дванадесяте свято, яке відкриває річний цикл церковним святам.

За переказами, Богородиця вспадкувала високе походження як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії - Йоаким - походив з царського роду, від коліна Юдового, від дому Давидового, до нащадків якого належало біблійне пророцтво про народження Месії. Її мати - Анна - походила з високого священицького роду і вела родовід від коліна Левиного, від дому священика Аарона, брата Мойсея.

Народження Богородиці було першим чудом у ланцюгу подій, пов'язаних з історією спасіння світу. Тривалий час Йоаким та Анна були бездітними, а це вважалося у юдеїв великим нещастям, посланим Богом за гріхи. І бездітних зневажали як таких, що несуть покарання за тяжкі гріхи, їх обмежували навіть у багатьох громадських справах.

Молячись Богові та благаючи його дати дитину, Йоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю і дав обітницю постувати доти, поки Господь не почує його молитов.

Анна також плакала та молилась. І ось несподівано з'явився ангел і сказав, що у неї народиться дочка і назвати її необхідно Марія, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане й Йоакиму. І все передбачене Богом здійснилось.

Старозавітні пророцтва читаються щороку у церкві в день Різдва Богородиці, за образним церковним висловом, - "двері, що розкрилися у небо". У народному побуті свято має назву Друга Пречиста. Відзначають його як свято врожаю.

Це свято було також символом породіль. З цього приводу жінки, що не мають дітей, справляли обід та запрошували бідних, "щоб молилися Богородиці за її дітей", вони також замовляли службу в церкві, а потім запрошували людей до себе на гостину.

Як і день весняного рівнодення, цього дня обновляли вогонь в хатах - старий гасили, а новий запалювали. З цим святом пов'язані прислів'я:

Прийшла Перша Пречиста - одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста - взяла комара нечиста, а прийшла Третя Пречиста - стала діброва безлиста.

Прийшла Пречиста - на дереві чисто, а прийде Покрова - на дереві голо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-