Україна відзначає День Високомобільних десантних військ

Україна відзначає День Високомобільних десантних військ

3131
Ukrinform
Сьогодні професійне свято крилатих піхотинців – День Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

День відзначається згідно з Указом Президента від 27 липня 2012 року щорічно цього дня.

Повітряно-десантні війська України виникли після проголошення Україною незалежності, до їхнього складу були включені частини армійської авіації, повітряно-десантні та десантно-штурмові частини повітряно-десантних військ СРСР, а також частини забезпечення та інфраструктура повітряно-десантних військ СРСР на території України.

У подальшому на цій основі розпочалося створення аеромобільних військ України. У липні 2012 року аеромобільні війська України отримали нову назву: "Високомобільні десантні війська України". Високомобільні десантні війська – окремий рід військ Збройних сил України, який призначений для дій у тилу противника, дій у ході спеціальних, антитерористичних та миротворчих операцій і виконання завдань, які неможливо ефективно вирішити іншими силами та засобами.

ВДВ, до складу яких входять повітряно-десантні та аеромобільні частини, спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

З’єднання, частини і підрозділи високомобільних десантних військ діють як повітряний десант та ведуть десантно-штурмові (аеромобільні) дії. З початку бойових дій на сході нашої країни Високомобільні десантні війська разом з іншими частинами та підрозділами Збройних сил України героїчно протистоять російському агресору, щоденно, кров’ю і потом, а іноді й ціною власного життя підтверджуючи слушність відомого девізу ВДВ: "Ніхто, крім нас!".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-