У Варшаві вимагали від ОБСЄ цілодобового спостереження на Донбасі

У Варшаві вимагали від ОБСЄ цілодобового спостереження на Донбасі

Фото
Укрінформ
Кілька десятків українських та польських активістів пікетували в п’ятницю Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ у Варшаві в рамках загальносвітової акції Stop Putin’s War in Ukraine.

Вони вимагали активізації цією організацією своєї діяльності на сході України і щоб в ній зменшився вплив зацікавленої сторони конфлікту – Росії, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

"Ми маємо три конкретні вимоги, і одна з них стосується ОБСЄ. До цієї організації ми звертаємося з проханням, щоб спостережна місія тривала не так як сьогодні - кілька годин на день, а після їхнього від’їзду ці місця обстрілюються, оскільки в місії є росіяни. Ми хочемо, щоб їхня місія тривала 24 години на добу", - зазначила лідер варшавського Євромайдану Наталія Панченко.

На її переконання, якщо місія ОБСЄ вестиме спостереження цілодобово, тоді буде менше обстрілів. Панченко зауважила, що за останні два тижні посилилися бойові дії на сході України, а під час обстрілів гинуть й отримують поранення також і цивільні особи.

"ОБСЄ має вести цілодобове спостереження доти, доки війна на цій території не завершиться", - констатувала Панченко.

Активіст фундації "Відкритий діалог" Бартош Крамек підкреслив, що такі самі акції одночасно відбулися в Парижі, Барселоні. Цюриху, Будапешті, Празі, Франкфурті, Лісабоні та в багатьох інших містах.

"Активісти по цілому світу вимагають продовження санкцій проти Росії", - йдеться у зверненні, яке зачитав Крамек.

У ньому підкреслюється, що це потрібно зробити, оскільки Крим, всупереч міжнародному праву, залишається під окупацією Росії, на сході України триває не громадянська війна, а війна Росії проти України. Крім того, російська влада не виконала жодного положення Мінських домовленостей. У зверненні наголошується, що відмова від продовження санкцій проти Росії буде хибним сигналом, який сприйматиметься не як пропозиція до зняття напруженої ситуації, а як прояв слабкості.

Активісти скандували гасла "Ні – війні!", тримаючи українські прапори, а також плакати з гаслами "Місія ОБСЄ на сході України – 24 години", "Україну атакують", "Санкції проти російської агресії", "Стоп війні".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-