У США створили архів клептократії. Є й українські прізвища

У США створили архів клептократії. Є й українські прізвища

2017
Укрінформ
Інститут Хадсона (м.Вашингтон) у вівторок презентував електронний Архів клептократії, який містить тисячі документів про корупцію та бізнес можновладців.

Одна з найбільших баз стосується Росії та України, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Коли ми започатковували цей ресурс, думали про те, як створити новий інструмент, оскільки клептократія – це свіже поле (для досліджень. – Ред.) та зовсім інший спосіб мислення. Тож наша мета полягала в тому, щоб зробити доступний проект, що міг би зібрати та впорядкувати цю інформацію", - зазначила під час презентації директор Ініціативи клептократії Інституту Хадсона Джулі Девідсон.

За її словами, електронний ресурс стане доступним для широкого загалу трохи пізніше у вівторок. Він міститиме понад три тисячі документів – електронних копій першоджерел, які зберігатимуться в DocumentCloud, що убезпечить їх від знищення, навіть якщо сайт буде атакований і "впаде".

Документи представлені російською, українською, арабською, романськими мовами тощо. Водночас, значна частина їх стосується оборудок в Росії і Україні.

У цьому зв'язку були названі прізвища українських олігархів Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа, викриті схеми роботи скандально відомої компанії "РосУкрЕнерго" та її "покровителя" Семена Могилевича. Серед фігурантів - і син Миколи Азарова Олексій, який свого часу обіймав посаду заступника голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності.

У кожному профілі є коротка біографія і папки документів, включаючи звіти преси, комерційні документи, банківські реквізити, а також судові справи.

Варто зауважити, що зібрана інформація ніколи раніше не була зведена в комплексний і доступний ресурс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-