Вакцинація допоможе захиститися від хвороб – Урядовий контактний центр

Вакцинація допоможе захиститися від хвороб – Урядовий контактний центр

1504
Ukrinform
Щоб запобігти виникненню епідемій, щоб мати імунітет до певної інфекції та захистити своє здоров’я, людство вигадало профілактичне щеплення. Адже вакцинація, за твердженням лікарів, гарантує можливість убезпечити і дорослих, і особливо дітей від численних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень.

У зв’язку зі спалахом поліомієліту в Україні, ми стали свідками трьох раундів вакцинації проти цього захворювання, підсумки якої в березні 2016 року були обговорені в Києві на Національній конференції з глобальної ерадикації поліомієліту.

Нині показник охоплення дітей щепленням в середньому по країні становить понад 80%, проте лише після того, як відсоток вакцинованих дітей становитиме не менше 95% (а саме таку цифру для подолання поліомієліту називає Всесвітня організація охорони здоров’я), тоді можна буде констатувати перемогу України над поліовірусом. Слід також зазначити, що з 18 квітня 2016 року на всій території України припинилася вакцинація проти поліомієліту тривалентною оральною вакциною, у зв’язку з переходом на бівалентну живу оральну вакцину. Це пов’язано з тим, що один з різновидів вірусу в природі безслідно зник, і ВООЗ уже не вбачає у ньому загрози людству. До цього процесу разом з Україною долучилися ще 156 країн світу. Експерти сподіваються, що завдяки цьому розвіються і побоювання деяких батьків щодо безпеки вакцини. Адже вона має здатність не лише створювати індивідуальний захист від поліомієліту, але й також зупиняти циркуляцію вірусу в середовищі, що є обов’язковою умовою для ліквідації вірусу назавжди.

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру (Центр), з початку 2016 року на урядову "гарячу лінію" надійшло понад 600 звернень з питань вакцинації.

Громадян турбувала відсутність потрібних вакцин у державних та комунальних медичних закладах охорони здоров’я: проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу. Крім того, на урядову "гарячу лінію" телефонували також і потерпілі від укусів уражених сказом тварин, життя яких було під загрозою через брак у закладах охорони здоров’я антирабічної вакцини. Так, мешканка з м. Миколаїв зателефонувала з проханням допомогти її 20-річному сину, якого вкусила безпритульна собака. Вони намагалася самотужки вирішити проблему, звернувшись на "швидку допомогу", але вакцини проти сказу там не було. Після розгляду скарги, в Управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради заявницю поінформували про надання потрібної вакцини її сину з резерву Варварівської районної лікарні Миколаївської області. Під час зворотного зв’язку фахівці Центру переконалися, що син заявниці отримав потрібну вакцину, і його життю тепер ніщо не загрожує.

Мешканець м. П'ятихатки Дніпропетровської області повідомив, що його новонародженого онука виписали з пологового будинку в м. Жовті Води без щеплення від туберкульозу (БЦЖ). Чоловік просить забезпечити дитину потрібною вакциною згідно з нормами Календаря профілактичних щеплень. У Департаменті громадського здоров’я МОЗ України повідомили, що при надходженні вакцини в регіон, вона буде пропорційно розділена між районними закладами охорони здоров’я і немовля неодмінно отримає щеплення від туберкульозу.

Мати дитини-інваліда з м. Одеса просила сприяння у проведенні щеплення проти дифтерії і правця (АДП) її доньці. Жінка зазначила, що у дитини є певні протипоказання через захворювання на муковісцидоз, а тому їй необхідно проводити вакцинацію з дотриманням мінімальних інтервалів згідно з нормами Календаря профілактичних щеплень. У Департаменті громадського здоров’я МОЗ України заявниці повідомили, що найближчим часом (після перегляду залишків вакцин по областях) її з донькою буде запрошено для проведення щеплення в лікувальний заклад за місцем проживання.

Отже, робота урядової "гарячої лінії" допомагає громадянам позитивно вирішувати їх питання, скорочуючи строки з моменту надходження звернень до їх оперативного вирішення.

За період з 22 по 28 квітня 2016 року на урядову "гарячу лінію" надійшло 32 тисячі 571 дзвінок, а також 720 звернень зареєстровано через Інтернет.

Урядова "гаряча лінія" працює цілодобово за номером: 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарного телефону).

Для постраждалих під час Революції Гідності діє спеціалізована "гаряча лінія" за окремим номером: 0-800-505-607.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової "гарячої лінії": +38(044)284-19-15.

Киянам надається прямий міський телефон "гарячої лінії" за номером: 284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Центру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-