Телеканалам нагадали про День пам’яті і примирення

Телеканалам нагадали про День пам’яті і примирення

1102
Укрінформ
Держкомітет телебачення і радіомовлення України звертається до загальнонаціональних та регіональних мовників з нагадування про спеціальне наповнення ефіру у День пам'яті і примирення - 8 травня - і просить розмістити на екрані стилізоване зображення: червоний мак або палаючу свічку.

Про це повідомляє прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення.

"У цей день телерадіоорганізації зобов’язані припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач, розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення (червоний мак) або палаючу свічку, а о 12.00 оголосити хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома. Згідно з Указом Президента від 08.04.2016 №130/2016", - йдеться у повідомленні.

Також Держкомтелерадіо рекомендує ЗМІ висвітлювати заходи із відзначення Дня пам’яті і примирення та 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що відбудуться 8 і 9 травня, а при підготовці тематичних програм та передач скористатися інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті.

Нагадуємо, що з 2014 року Україна відмовилася від радянського формату святкування Дня перемоги. Відтепер увага суспільства акцентується на вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Радянський культ війни, важливим інструментом якого був День перемоги, переведено в традицію пам’яті про солдат, які загинули за свою батьківщину, нагадування суспільству про внесок України у перемогу над нацизмом та наголосу на тому, що війна – це лихо, яке руйнує долі звичайних людей, економіку і культуру країн.

Символом пам’яті жертв війни є червоний мак, графічне зображення якого є своєрідною алюзією: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Історики пропонують медіа поширювати інформацію про цю символіку.

Водночас науковці УІНП наголошують на необхідності неухильного дотримання норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та неприпустимості використання на екранах і в друкованих ЗМІ комуністичної символіки під виглядом «прапора Перемоги», а також георгіївських стрічок.

За словами першого заступника Голови Держкомтелерадіо Богдана Червака, Україна, яка зі зброєю в руках відстоює свій суверенітет і соборність на Донбасі, започаткувала нову традицію вшанування пам’яті людей, які у роки війни полягли у боротьбі з нацизмом, і "сьогодні, як ніколи, гостро відчуваємо необхідність власне українського погляду на події Другої світової війни, погляду, позбавленого стереотипів комуністичної, радянської та російсько-імперської пропаганди. Роль ЗМІ у цьому процесі – дуже велика. Адже йдеться про формування історичної пам’яті народу на засадах української державності, плекання його національної свідомості".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-