МОЗ: щеплення від грипу зробили лише 3% українців

МОЗ: щеплення від грипу зробили лише 3% українців

2087
Ukrinform
Незважаючи на епідеміологічну ситуацію, лише 3% українців прищепилися від грипу, серед груп ризику - 20%. Це украй мало.

Це відзначила на брифінгу головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України, професор Ольга Голубовська.

"На сьогодні рівень вакцинації населення загалом становить 3%, рівень вакцинації груп ризику - близько 20%. Це дуже мало, тому що в групах ризику вірогідність тяжкого перебігу захворювання і розвитку тяжкої первинної пневмонії, яка є головною причиною смерті, дуже висока. Особливо групи ризику мають робити вакцинацію в передсезон і в сезон, щоб себе захистити", - підкреслила Ольга Голубовська.

При цьому вона спрогнозувала, що наступного року, принаймні групи ризику, будуть прищеплені на 60-70%, як це було після епідемії 2010 року.

Голубовська відзначила, що при нинішньому вірусі грипу, який непередбачуваний, є тільки дві можливості захиститися. Це вакцинація, оскільки вакцина містить усі штами, що циркулюють, і запобігає важким формам захворювання. А також специфічна терапія - інгібітори нейрамінідази вірусу, максимум ефективності яких припадає на перші 48 годин.

"Якщо людина захворіла, вона має звернутися до медичного закладу в першу добу, особливо якщо вона відноситься до груп ризику. Практично усі смертельні випадки пов'язані з цим штамом вірусу грипу - h1n1 - виключно в групах ризику", - сказала Голубовська.

За словами інфекціоніста, цей грип особливий, він здатний викликати первинні пневмонії, причому у молодих і працездатного віку людей. Для зниження температури при ньому протипоказано приймати аспірин і засоби, що містять парацетамол, - вони лише посилюють важкий перебіг захворювання. Вона також закликала не приймати ці специфічні препарати з метою профілактики.

У свою чергу Ірина Колесникова - головний позаштатний епідеміолог Міністерства охорони здоров'я України, професор, зазначила, що ті, хто зробив щеплення на початку епідемічного сезону, в жовтні-листопаді, почувають себе у безпеці.

"Зараз теж не пізно зробити щеплення проти грипу, адже сезон грипу триває по квітень включно. І зазвичай у нас дві хвилі підвищення захворюваності за один епідемічний сезон. Тобто друга хвиля нас ще чекає. Завдяки тому, що ми попереджені, знаємо, що робити, вона не буде такою інтенсивною", - сказала Колесникова.

До груп ризику відносяться пацієнти з надмірною масою тіла, з інсулінорезистентністю, цукровим діабетом, бронхіальною астмою, вагітні жінки, люди, які тривалий час отримували ацетилсаліцилову кислоту у зв'язку з різними кардіологічними проблемами. Вакцинація показана також так званій професійній епідемічній групі ризику, до якої відносяться працівники торговельної сфери, громадського транспорту, медичної галузі, педагоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-