Росія намагалася продати в Туреччині український танкер

Росія намагалася продати в Туреччині український танкер

Укрінформ
Державне агентство рибного господарства зупинило спробу заволодіння Російською Федерацією вантажним танкером "Таманський". Наразі судно перебуває у Туреччині, здійснюється пошук варіантів його повернення в Україну.

Про це заявив на брифінгу голова Держрибагентства Ярема Ковалів на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Колосальними зусиллями з боку керівництва державного підприємства (ДП "Керченський МРП", яке перереєстроване в Києві - ред.) і Державного агентства вдалося зупинити продаж в Туреччині арештованого судна вартістю близько одного мільйона доларів. Схема, за якою намагалися забрати у держави судно "Таманський", є класичною і показовою. За схожими схемами Україна втратила один із найбільших риболовецьких флотів світу, який дістався у спадок від Радянського Союзу", - сказав Ковалів.

Він повідомив, що наразі на фінальній стадії перебуває підготовка позову до Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України про розрив фрахту і скасування заборгованості.

За словами Коваліва, арештоване судно зараз стоїть у турецькому порту, опрацьовуються варіанти його повернення. У планах - залучити новий екіпаж.

"Попередня команда тиждень чи два тижні тому спробувала втекти на літаку з Туреччини, але була зупинена та депортована", - зазначив голова Держрибагентства.

Нагадаємо, судно "Таманський", зафрахтоване у компанії CowenManagmant SA (Багамські о-ви, кінцевий власник - Російська Федерація), було заарештоване в Туреччині. Причина - фіктивна заборгованість перед фрахтувальником в розмірі більше мільйона доларів. Ця заборгованість була сформована начебто за ремонтні роботи на цю суму. Хоча, згідно з підписаними договорами, будь-які ремонтні роботи повинні здійснюватися виключно за рахунок фрахтувальника. Крім того, починаючи з лютого 2015 року фрахтувальник не виплачував Україні коштів за оренду судна. Його борг, за даними Держрибагентсва, сягає 600 тис. у.о.

Фото: fleetphoto.ru

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-