
Український безпековий клуб провів у Тернополі перше виїзне засідання
У заході взяли участь військовослужбовці, ветерани, науковці, волонтери, представники місцевого самоврядування та бізнесу, історики та експерти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорили методи взаємодії громадянського суспільства та Сил безпеки та оборони, питання захисту прав українських військовополонених, підтримку сімей безвісти зниклих та загиблих військовослужбовців, важливість патріотичного виховання молоді, стратегію розвитку України в умовах російської агресії. Це була справді якісна дискусія, яка, я переконаний, дасть хороші результати», – зазначив заступник керівника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Учасники дискусії не лише обговорювали проблеми, з якими сьогодні стикаються українці, а й кроки для їх вирішення.
«Наша мета – об'єднати суспільство навколо зміцнення обороноздатності нашої країни та підтримки Збройних сил України. Ми залучили до дискусії громадськість, науковців, ветеранів, військовослужбовців, щоб визначити ті виклики, які зараз стоять перед українським суспільством, і визначити реальні кроки для їх подолання», – зазначив координатор Українського безпекового клубу Віктор Устенко.

Одним з учасників заходу став Віталій Лабуткін – ветеран російсько-української війни, батько загиблого військового журналіста Дмитра Лабуткіна. Він зазначив, що кожна родина загиблого військовослужбовця потребує підтримки та індивідуального підходу.
«На багатьох форумах об'єднують ветеранську спільноту. На мою думку, родини загиблих залишаються осторонь, хоч вони пережили не менше від нас, ветеранів. Тому важливо на місцях більше приділяти увагу родинам загиблих, підтримувати з ними зв'язок, дізнаватися, яка допомога потрібна», – сказав Лабуткін.
Темами обговорення також стали демографічна ситуація в Україні та національно-патріотичне виховання дітей та молоді.
«Сьогодні ми не контролюємо інформаційний простір, який впливає на наших дітей, зокрема соцмережі. Один із способів вирішення цієї проблеми – зайнятість дітей хорошими справами. Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура», яку ми зараз активно розвиваємо в Україні, – це інструмент, який працює, і його потрібно активно використовувати. Тисячі педагогів вже пройшли підготовку як виховники. Тож ця гра здатна охоплювати близько 10% українських школярів, які навчаються офлайн у школах, і вони могли б позитивно впливати на всіх інших дітей. Щоб це стало реальністю, потрібно, щоб такі проєкти ставали частиною системної державної політики», – зазначив експерт з національно-патріотичного виховання, виховник «Пласту» Микола Бігус.
У планах керівництва Українського безпекового клубу – проведення експертних дискусій і в інших регіонах України.
Як повідомляв Укрінформ, у Тернополі відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад області.