В Одесі відкриють другий центр протезування Superhumans

В Одесі відкриють другий центр протезування Superhumans

Фото
Укрінформ
Клініка Superhumans відкриє другий центр протезування в Україні. Фінансування на створення центру в Одесі надає уряд Франції.

Про це йдеться в пресрелізі Superhumans , який є у розпорядженні Укрінформу.

«Міністерство охорони здоровʼя плідно співпрацює з усіма організаціями, які допомагають розвивати галузь реабілітації в Україні, запроваджуючи ефективні практики з реабілітації та лікування військових та цивільних, постраждалих внаслідок війни. Разом з Superhumans Center нам вдалося втілити комплексну ультрасучасну послугу для пацієнтів, які втратили кінцівки, та розпочати реалізовувати спільну ініціативу з реконструктивної хірургії в межах міжурядової співпраці МОЗ Франції та України на базі хірургічного відділення центру. На черзі - масштабування успішного досвіду та відкриття нових осередків», - зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

За даними МОЗ, десятки тисяч українців сьогодні потребують протезування та реабілітації. Під час повномасштабного вторгнення ця цифра постійно зростає.

Зазначається, що Superhumans у співпраці з МОЗ незабаром відкриє новий центр, цього разу - на базі Одеського медичного університету.

На 4000 кв. м розташується лабораторія протезування, відділення фізичної реабілітації, центр психологічної підтримки та реінтеграції ветеранів. Проект Superhumans Odesa фінансово підтримає уряд Франції в співпраці з Expertise France.

Читайте також: У Берліні підписали п’ять угод у сфері охорони здоров'я - Ляшко розкрив деталі

“Завдяки фінансуванню, наданому Кризовим центром Міністерства Європи та закордонних справ Франції, Expertise France з гордістю підтримує створення Superhumans Center в Одесі, відтворюючи дуже успішну модель львівського Центру. Окрім підтримки України в управлінні процесом лікування постраждалих від війни, наша співпраця охоплює освіту і навчання медичного персоналу в галузі фізичної медицини та реабілітації, мультиплікуючи ефективні підходи для допомоги постраждалим від війни”, - сказав СЕО Expertise France Джеремі Пеле.

Загальна сума фінансування становить 4 млн євро. Відповідну угоду організації підписали під час Ukraine Recovery Conference у Берліні. У церемонії підписання взяли участь очільник МОЗ Віктор Ляшко та перша леді України Олена Зеленська.

«Створений у Львові Superhumans Center усього за рік існування став лідером у роботі зі складними випадками. У співпраці з французькими хірургами тут провели вже понад 100 унікальних реконструкцій обличчя та встановили понад 600 протезів. За кожною такою операцією – чиясь доля, яка стала кращою», – сказала перша леді.

Зазначається, що цей проєкт, окрім надання послуг з протезування, вирішить ще одну проблему - збільшення кількості фахівців, що працюють з мінно-вибуховими травмами, оскільки співпраця з медуніверситетом дасть можливість створити чергову університетську лікарню та поєднати теоретичне навчання з практичною базою. Це спростить підготовку молодих фахівців, що працюватимуть в мультидисциплінарних командах реабілітаційних центрів.

«Лише в Superhumans Center в черзі сьогодні більше тисячі пацієнтів, які отримали травму внаслідок війни. Саме тому обʼєднання з навчальною базою Одеського медичного університету надасть можливість готувати команди та фахівців для південного регіону та покращувати рівень послуг в медичних закладах по всій Україні» - розповіла СЕО Superhumans Center Ольга Руднєва.

Відділення реабілітації та лабораторія протезування запрацюють в Одесі вже на початку 2025 року, з вересня починається підготовка та тренінги мультидисциплінарної команди.

Superhumans Center був заснований за ініціативи українського підприємця Андрія Ставніцера та за сприяння МОЗ України. Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та перша леді Олена Зеленська входять в наглядову раду Superhumans. Перший центр відкрили у квітні 2023 року на базі державного шпиталю у Винниках, поблизу Львова.

Центр не має державного фінансування, на будівництво та роботу Superhumans було залучено більш ніж 50 мільйонів доларів - переважно іноземних інвестицій. Найбільшим донором є американський філантроп Говард Баффет.

Всього за рік роботи центр став лідером у роботі зі складними випадками та кількістю пацієнтів. За період функціонування Superhumans Lviv понад 500 пацієнтів отримали повну послугу з протезування та реабілітації, встановлено 648 протезів, проведено понад 100 операцій з реконструкції обличчя та кінцівок.

Як повідомляв Укрінформ, у Берліні на Міжнародній конференції з відновлення України було підписано 5 угод у сфері охорони здоровʼя, у тому числі рамковий договір між урядами України та Франції щодо офіційної підтримки проєкту з влаштування модульних лікарень в Україні.

Фото: Юлія Абакумова

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-