На Львівщині стартувала американсько-українська місія з протезування

На Львівщині стартувала американсько-українська місія з протезування

Фото
Укрінформ
Американські спеціалісти в центрі реабілітації Superhumans розпочали навчальну місію з протезування українців, які постраждали від війни - військових та цивільних. В межах проєкту понад 30 пацієнтів зможуть отримати сучасні протези.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Медики Медичного центру ортезування та протезування (Меріленд, США), що прибули на Львівщину, навчатимуть українських спеціалістів роботі з випадками складних ампутацій та комплексного протезування, забезпечуючи цим самим українців якісними протезами. Проєкт стартував 21 серпня, американські медики провели перші 10 днів місії в центрі Superhumans, де поділилися своєю експертизою з українськими медиками та працювали над протезуванням пацієнтів.

Читайте також: В уряді пояснили, хто може звертатися по протези ще до встановлення інвалідності

«Ми стартували цей проєкт, де можемо одночасно навчати наших протезистів і протезувати пацієнтів. Мета першого етапу місії була попрацювати з 10 пацієнтами, але в результаті ми змогли допомогти 23. Це дуже тішить. Планували, що другий етап місії буде проведений у США, але вирішили, що він буде присвячений верхнім кінцівкам, і його проведемо також в Україні» - розповіла СЕО Superhumans Center Ольга Руднєва.

Загальна вартість місії, яку фінансує ІТ компанія SoftServe — один мільйон доларів США.

На Львівщині стартувала американсько-українська місія з протезування / Фото: Superhumans Center

Серед українських медиків, які беруть участь у навчально-практичній роботі з американськими колегами - спеціалісти з усієї України. Наступний етап місії відбудеться в жовтні також у Львові.

«Це початок надзвичайної пригоди, коли ми будемо працювати і допомагати з найскладнішими випадками та зможемо надати пацієнтам кращий рівень життя. Ми раді співпраці з українськими медиками, вони навчилися чогось у нас, але і ми також багато чого навчились від них. Наша мета - працювати тут з командою Superhumans і командами по всій Україні, щоб покращити їхні знання і щоб вони могли уникнути помилок, яких ми припускалися раніше. Те, як ми протезували військових 17 років тому і як це виглядає зараз - велика різниця, – зазначив американський протезист, операційний директор Медичного центру ортезування та протезування Ян Фотергілл.

Читайте також: «Superhumans»: герої з новими кінцівками роблять крок у нове життя

Загалом, місія триватиме до кінця року, в її межах відбудуться ще кілька етапів спільних американсько-українських навчань. У межах проєкту протезування отримають понад 30 пацієнтів.

Медичний центр ортезування та протезування (Medical Center Orthotics and Prosthetics (MCOP) — американський медичний центр, розташований у штаті Меріленд, який спеціалізується на протезуванні пацієнтів з ампутаціями різної складності. Центр є відомим саме через роботу з американськими військовими, адже співпрацює з Міністерством оборони США. Медики центру запротезували понад 1000 ветеранів війни в Іраку та Афганістані та щороку в середньому протезують понад 350 пацієнтів.

Як повідомляв Укрінформ, Superhumans Center - сучасна клініка протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для військових та цивільних, що постраждали від війни в Україні. Усі послуги в клініці для пацієнтів є безкоштовними. Центр фінансується донорами та партнерами. Перший відкрили п’ять місяців тому у Винниках, неподалік Львова. В найближчі роки Superhumans планує відкрити ще п’ять центрів у різних містах України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-